Świetny pomysł na pomoc najbardziej potrzebującym. Dziś pierwsze spotkanie na facebooku. Zajrzyj!

Każda para rąk jest potrzebna! Fundacja Wolne Miejsce rozpoczyna przygotowania do akcji Śniadania Wielkanocnego z dostawą dla Samotnych w Krakowie. Dziś na facebooku odbędzie się pierwsze spotkanie osób chętnych do pomocy.

Fundacja Wolne Miejsce pomaga osobom samotnym i potrzebującym. – Wszystko zaczęło się ponad 20 lat temu w mieszkaniu Mikołaja Rykowskiego, kiedy pierwszy raz wraz z żoną zaprosili samotnego sąsiada z bloku, by zasiadł na wolnym wigilijnym miejscu przy stole. Przez dalsze lata powiększali wigilijne i wielkanocne stoły, które jeszcze przed pandemią gościły w halach wielu polskich miast po kilka tysięcy samotnych osób – informuje fundacja.

Dzisiaj wraz z samorządami i liczącą ponad 3000 osób grupą wolontariuszy, fundacja pomaga samotnym i zamkniętym przez pandemię osobom. Podobne akcje od kilku lat organizowane są w innych miastach w Polsce: Warszawie, Katowicach, Łodzi, Kołobrzegu, Ostrowie Wielkopolskim, Rumii, czy Olsztynie.

– Osoby samotne, starsze oraz objęte kwarantanną mogą liczyć na dostawę wielkanocnego śniadania do domu. Paczkę z hermetycznie zamkniętymi potrawami dostarczą wolontariusze. Obecna sytuacja uniemożliwia spotkanie się w szerszym gronie, dlatego też Fundacja Wolne Miejsce wychodzi temu naprzeciw, dowożąc Śniadanie Wielkanocne dla najbardziej potrzebujących osób. Pożywienie będzie dostarczane z zachowaniem wszelkich norm sanitarnych – informuje fundacja.

Aktualnie Fundacja poszukuje wolontariuszy i darczyńców w Krakowie, którzy chcieliby włączyć się w tę akcję. Pierwsze spotkanie osób chętnych do pomocy podczas wydarzenia Śniadania Wielkanocnego z dowozem odbędzie się we wtorek o godz. 18.00 na www.facebook.com/WolneMiejsceKrakow i będą miały miejsce do końca marca.

Więcej informacji o działalności na stronie internetowej: www.wolnemiejsce.pl oraz na profilu FB: www.facebook.com/wolnemiejsce oraz www.facebook.com/WolneMiejsceKrakow

Najnowsze

Co w Krakowie