Świetny pomysł na spędzenie niedzieli! Wyjątkowy koncert połączony ze zwiedzaniem Willi Decjusza

fot. Willa Decjusza

Zwiedzanie jednego z piękniejszych miejsc Krakowa, klimatyczny koncert i przede wszystkim ciekawy pomysł na spędzenie czasu. Instytut Kultury Willa Decjusza w niedzielę zaprasza na Dzień Otwarty!

Jeśli nie macie jeszcze planów na niedzielne popołudnie, to bardzo prawdopodobne, że lepszej propozycji możecie już nie znaleźć. W programie Dnia Otwartego Willi Decjusza przewidziano:

  • Renesans. Lubię to! – spotkanie ze sztuką i zabytkiem: Zwiedzanie Willi Decjusza z przewodnikiem (godz. 15.30).
  • Villa Artis – salon muzyczny: Koncert pieśni ukraińskich w wykonaniu Viery Semerei (godz. 17)

Samej Willi Decjusza reklamować nie trzeba, bo to jedno z piękniejszych i bardziej tajemniczych miejsc Krakowa, które dokładnie będzie można poznać właśnie podczas niedzielnego zwiedzania z przewodnikiem.

W klimat Willi Decjusza świetnie wpisuje się koncert ukraińskiej artystki – Viery Semerei. To propagatorka ukraińskiej muzyki ludowej. W repertuarze prezentuje klasyczne utwory ludowe, jak również wykonuje współczesne kompozycje i aranżacje. Jej głównym instrumentem jest mało znana w Polsce – bandura.

Jej kunszt gry na bandurze, a także umiejętności wokalne docenianie są w wielu krajach. Artystka przez wiele lat koncertowała wraz z zespołem Ansambl Maryjska Drużyna (Ансамбль «Марійська дружина») na scenach Europy, w tym: Polski, Danii, Niemiec, Francji i Holandii.

Semerei występowała również jako solowa artystka oraz z zespołem „Zorecwit” «Зорецвіт», a także tworzyła muzyczną formację – trio bandurzystek „Malwy”  «Мальви».

Vira Semerei cały czas łączy występy artystyczne z propagowaniem ukraińskiej muzyki ludowej kształcąc utalentowaną młodzież.

Na niedzielne wydarzenia w Willi Decjusza wstęp jest wolny. 

Świetna wiadomość dla krakowian! Jedno z najbardziej tajemniczych miejsc staje się dostępne

Zobacz także