Kolejny wielki sukces arcymistrza szachowego z Wieliczki

Jan-Krzysztof Duda został wicemistrzem świata w szachach błyskawicznych. Szachowy arcymistrz z Wieliczki powtórzył swój wynik z 2018 roku.

Po pierwszym dniu mistrzostw świata w szachach błyskawicznych, rozgrywanych w Warszawie, niewiele wskazywało, by Jan Krzysztof Duda osiągnął taki sukces. Zajmował bowiem dopiero 16. Miejsce. Po drugim dniu trzech zawodników, w tym szachista z Wieliczki, mieli tyle samo punktów i to między nimi rozegrała się walka o miejsca na podium. Najlepszy okazał się Francuz Maxime Vachier-Lagrave, drugie miejsce zajął Jan Krzysztof Duda. Trzecie miejsca zajął reprezentant USA – Alireza Firouzja.

Wicemistrzostwo świata w szachach błyskawicznych to kolejny sukces w karierze 23-latka z Wieliczki. W tym roku w Soczi Jan Krzysztof Duda zdobył Puchar Świata, a w Katowicach został mistrzem Europy w szachach błyskawicznych.