Szalony pomysł! Małgorzata Wassermann na marszałka Małopolski?

fot. materiały prasowe

Nie może się dogadać PiS sam ze sobą w kwestii wyboru marszałka Małopolski. Ja proponuję sięgnąć po sprawdzoną kandydatkę, żywo interesującą się sprawami Krakowa i regionu. Obecną w każdym zakątku miasta i województwa. Znającą problemy, którymi żyje krakowski i małopolski lud. A ostatnio jakoś niezadowoloną z Warszawy. Tak, tak, może znalazłoby się miejsce dla Małgorzaty Wassermann? – pisze Miastoman w cotygodniowym felietonie dla KRKnews.

Dziś jest o oczywiście o polityce, ale też o krakowskich osiedlach i Święcie Niepodległości. Na cotygodniową jazdę bez trzymanki ulicami Krakowa zaprasza Miastoman.

Narodowe Święto Niewidoczności

Minął 11 dzień listopada, Narodowe Święto Niepodległości. Każdy świętował jak umiał. Jedni na marszach, inni na mszach, trzeci śpiewając. Wieczorem odbyła się lekcja śpiewania, w południe hymn śpiewano na Wawelu, a także na Rynku Głównym. Kilka osób opowiadało mi również, że pasażerowie komunikacji miejskiej, utknąwszy w korku, śpiewali hymn państwowy w samo południe.

Nie mogłem tylko oprzeć się wrażeniu, że poza centrum jakoś słabo udekorowane jest miasto – flagi wiszą nie na wszystkich budynkach, generalnie często im bardziej w głąb osiedli, tym mniej widać podniosłą atmosferę. I wiem czemu tak się dzieje. Im nowsze budynki – tym mniejsza szansa na wypatrzenie na nich uchwytów na biało-czerwoną.

A jeśli uchwytu nie ma – jak powiesić flagę? I rzecz dotyczy nie tylko budynków mieszkalnych (te stare mają, te nowe z reguły nie), ale również biurowców, a tych przecież w Krakowie nie brakuje. Smutne to, zwłaszcza, że pracownicy korporacji, czy młodzi mieszkańcy nowych osiedli zazwyczaj mają się za wielkich patriotów.

Brawo krakowianie! Tak uczciliście Święto Niepodległości [zdjęcia]

Dzielnica co nie chce

Co się dzieje z Wami, mieszkańcami Nowej Huty? Nie tak dawno czytaliśmy, że spłonęła jeszcze niewybudowana tężnia, w tym tygodniu czytam, że zniszczono świeżo wyposażony park Żeromskiego. Ledwie w październiku otwarto go po renowacji, już padł ofiara wandali.

Czy coś z Wami jest nie tak? Czy naprawdę nie należy inwestować w rzeczy podnoszące komfort życia w Waszej dzielnicy? Czy wszystko co się robi powinno być z metalu, ewentualnie z kamienia i mocno przymocowane do podłoża? Nie rozumiem tego kompletnie.

Rasia bicie w piersi (cudze)

Były szef Platformy Obywatelskiej w regionie, poseł Ireneusz Raś dokonał aktu spowiedzi za nieudolność PO i oddanie Sejmiku i Urzędu Marszałkowskiego PiS-owi. Zrobił to publicznie, w Gazecie Wyborczej. Uderzył się przy tym mocno w piersi, tylko że… cudze.

Może i ktoś, kto w życiu nie widział na czym polega walka o władzę i wpływy, wziąłby za dobrą monetę takie oczyszczające wyznania pełne frazesów w rodzaju: „Grzechów było wiele: eliminowanie ludzi z potencjałem, niechęć do pracy w kampanii”, „Za mało jesteśmy otwarci na nowych ludzi, nie zapraszamy na listy silnych liderów z regionu”, „Ja, widząc to, zacząłem go wspierać…” itd., itp. Nie ma takich „spowiedzi” bez politycznego tła. Żaden polityk tego nie zrobi za bezdurno, zwłaszcza jeśli może dopiec innej frakcji. Widać wybory parlamentarne coraz bliżej…

Oto, jak Platforma wepchnęła Małopolskę w ręce PiS-u. Szokujące kulisy klęski!

Być jak Thomas Wirski i Natalia Maczek

Kupić mieszkanie w apartamentowcu z widokiem na park Dębnicki (jak donoszą media – za 15 tysięcy zł. za metr kwadratowy). Milcząco przyjąć do wiadomości istnienie ekskluzywnego placyku zabaw dla dzieci w ramach swojej posesji (zamkniętego za ogrodzeniem jak nie przymierzając tajna baza wojskowa). Cieszyć się pełnią wyrafinowanego życia.

A potem wkur… się na to, że Zarząd Zieleni Miejskiej śmie budować plac zabaw w ogólnodostępnej części parku, widocznej z ich okien. I napisać na profilu ZZM tak: „Szanowni Krakowianie. ZZM przeznaczył 6 milionów złotych na zabetonowanie Parku Dębnickiego. To dzieje się teraz !!! Bez konsultacji z mieszkańcami, bez poszanowania dla bezcennej przyrody i pieniędzy podatkow. ZZM prosimy o natychmiastowe zaprzestanie betonowania parku!!!”.

PiS bez marszałka

Nie może się dogadać PiS sam ze sobą w kwestii wyboru marszałka Małopolski. Najpierw mówiło się, że będzie nim były „pogodynek” TVP Kraków Rafał Bochenek. Potem padło nazwisko Witolda Kozłowskiego, byłego radnego wojewódzkiego, obecnego prezesa Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Ale słychać, ze działacze są niezadowoleni. Rozmowy nie dały zatem rezultatu w zakresie zielonego światła dla nikogo w rządzącej partii, efekt więc jest taki, że na pierwszym. posiedzeniu sejmiku… nie będzie wyboru marszałka.

Ja proponuję sięgnąć po sprawdzoną kandydatkę, żywo interesującą się sprawami Krakowa i regionu. Obecną w każdym zakątku miasta i województwa. Znającą problemy, którymi żyje krakowski i małopolski lud. A ostatnio jakoś niezadowoloną z Warszawy. Tak, tak, może znalazłoby się miejsce dla Małgorzaty Wassermann?

Miastoman

Zdjęcie tytułowe: Pixabay

Znajdź Miastomana także na Facebooku – TUTAJ

oraz na Twitterze TUTAJ

Teksty publikowane w dziale Publicystyka są prywatnymi opiniami autorów. Chcesz podzielić się swoimi przemyśleniami lub wyrazić swoje zdanie na naszym portalu? Napisz: redakcja@krknews.pl

Tak to się robi w Krakowie… Jeden mieszkaniec poprosił, radny załatwił

Zobacz także