Szedł na rekord! Jego przestępstwa liczono już w setkach

Różnie ludzie próbują się wykazać. Jedni chcą dużo zarabiać, inni zbierają znaczki, a Arkadiusz R. zamierzał chyba pobić rekord w liczbie popełnionych przestępstw. Zatrzymał się na 199.

Od 22 listopada 2013 r. do 28 kwietnia 2017 r. prowadził internetowy kantor „Intransfer24”, świadczący usługi międzynarodowej wymiany walut. Przyjmował od klientów – będących w dużej mierze obywatelami polskimi, zamieszkującymi na terenie Wielkiej Brytanii –  zlecenia wymiany po bardzo korzystnym kursie wpłacanych pieniędzy głównie na walutę polską.

„Choć początkowo Arkadiusz R. terminowo wywiązywał się z zaciąganych zobowiązań, to począwszy od połowy 2016 r. doprowadził do niekorzystnego rozporządzenia mieniem kilkadziesiąt osób. Oskarżony nie informując bowiem klientów kantoru o utracie płynności finansowej oraz o braku możliwości terminowego wywiązania się z zaciąganych zobowiązań, w dalszym ciągu przyjmował pochodzące od pokrzywdzonych wpłaty, po czym nie dokonywał ich przewalutowania” – informuje prokuratura.

Jednocześnie Arkadiusz R. podawał klientom kantoru szereg nieprawdziwych informacji, mających tłumaczyć brak wpłat na ich kontach. Wielokrotnie przesyłał również pokrzywdzonym uprzednio podrobione dokumenty w postaci elektronicznych potwierdzeń przelewu.

Arkadiuszowi R. przedstawiono m.in. 61 zarzutów popełnienia przestępstwa oszustwa na szkodę klientów kantoru „Intransfer24” na łączną kwotę ponad 1 100 000 zł. Podejrzany nie przyznał się do popełnienia zarzucanych mu czynów twierdząc m.in., że nie było jego celem oszukanie swoich klientów.

Grozi mu do 10 lat więzienia.

ip

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Najnowsze

Co w Krakowie