Szef kiboli Wisły wyszedł z aresztu! Nie wiadomo, czy „Misiek” wróci do Polski

Włoski sąd wypuścił na wolność Pawła M. pseudonim „Misiek”, lidera gangu kiboli Wisły Kraków – dowiedział się portal tvn24.pl.

Pawła M., kierującego działaniami Sharksów (bojówki Wisły Kraków), wytropili policjanci z Centralnego Biura Śledczego we wrześniu. Dzięki współpracy z miejscowymi karabinierami zatrzymali go 27 września w miejscowości Cassino na południe od Rzymu.

Trafił do aresztu na mocy Europejskiego Nakazu Aresztowania, który wydał polski sąd.

– Byliśmy pewni, że za kratkami spędzi czas do momentu, gdy już prawnie i praktycznie będzie możliwe przekazanie go nam – mówi tvn24.pl, zastrzegając sobie anonimowość, jeden z policjantów.

W Polsce Paweł M. miał odpowiadać za kierowanie zorganizowaną grupą przestępczą, handel narkotykami i usiłowanie zabójstwa. Śledztwo prowadzą prokuratorzy z Katowic i Krakowa wraz z policjantami Centralnego Biura Śledczego Policji.

Jak ustalił tvn24.pl, 12 października włoski sąd zmienił jednak „Miśkowi” areszt na dozór. Zgodnie z jego decyzją Polak ma codziennie stawiać się na komisariacie policji. Taka forma dozoru ma trwać aż do 22 października, gdy „Misiek” ma wyznaczony transport do Polski. 

(źródło: tvn24.pl)

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Najnowsze

Co w Krakowie