Szerszenie pokąsały pielgrzymów. Dziewięć osób poszkodowanych (galeria)

Dziewięć  osób ucierpiało  w wyniku ataku szerszeni, do którego doszło w Tropiu w gminie Gródek nad Dunajcem. Pielgrzymi z okolic Krakowa, którzy wybrali się na leśną drogę krzyżową, przeżyli prawdziwy koszmar. W trakcie spaceru przez las  zaatakowały ich szerszenie. Na miejsce zostali skierowani  strażacy z Nowego Sącza, Rożnowa, Przydonicy i Gródka nad Dunajcem.

Jak relacjonują strażacy z OSP Rożnów to była trudna akcja – Na miejscu pomocy poszkodowanym udzieliły cztery zastępy straży oraz ratownicy medyczni. Dwie pokąsane przez owady osoby trafiły do szpitala. Pozostałe siedem mimo ukąszeń nie wymagało pomocy medycznej – informuje OSP Rożnów. 

Pielgrzymi z Krakowa Przyjechali dzisiaj rano do Tropia, aby zobaczyć jeden z najstarszych kościołów w Małopolsce. Przed południem wyruszyli w drogę krzyżową, która wiedzie przez las. Według relacji świadków przy dziewiątej stacji zostali zaatakowani przez szerszenie. Nie wiadomo co spłoszyło szerszenie ale w wyniku ataku poszkodowanych zostało dziewięć osób. Niektórzy zostali pokąsani nawet kilka razy. U niektórych osób wystąpiły niepokojące objawy zagrażające ich zdrowiu, a nawet życiu, dlatego na miejsce zostało wezwane pogotowie ratunkowe. Dwie najbardziej poszkodowane osoby zostały przetransportowane do szpitala. 

fot. OSP Rożnów

(JS)

 

Najnowsze

Co w Krakowie