Sześć milionów pasażerów od początku roku na Kraków Airport. Czwarty raz w historii

Musisz przeczytać

6 milionów pasażerów skorzystało z lotniska Kraków Airport od początku roku. W historii  lotniska to już czwarty raz, kiedy udało się osiągnąć taki wynik. Niemniej tegoroczny jest najszybciej osiągniętym od stycznia.

 – „Dzisiaj (24 sierpnia)  w Kraków Airport symbolicznie powitaliśmy 6. milionowego pasażera. W historii krakowskiego lotniska to już czwarty raz, kiedy udało się osiągnąć taki wynik, ale jest on najszybciej osiągniętym od początku roku”- powiedział Radosław Włoszek prezes zarządu Kraków Airport.

– Kraków i Małopolskę pokochali turyści z Bliskiego Wschodu i Półwyspu Arabskiego, czego najlepszym potwierdzeniem jest oferta FlyDubaj, czyli trzech połączeń dziennie do Krakowa. Dużą popularnością cieszą się także kierunki oferowane przez Turkish Airlines czy SunExpress – ujawnił prezes małopolskiego lotniska.

– Mamy nadzieję, że planowana obecnie jesienno-zimowa siatka połączeń jeszcze bardziej wzmocni ruch turystyczny także w sferze biznesowej oraz city break i po raz pierwszy w historii jako polski port regionalny przywitamy w Krakowie w tym roku dziewięciomilionowego obsłużonego pasażera – podsumował Włoszek.

Jarek Strzeboński

 

- Advertisement -spot_img

Przeczytaj również

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisement -spot_img

Najnowsze

KRK News Poleca