Szkieletor nie będzie już straszył

Szkieletor w końcu przestanie straszyć krakowian i turystów odwiedzających stolicę Małopolski. Po 40 latach biurowiec doczeka się budowy, która rozpocznie się 1 kwietnia br. – i nie jest to żart primaaprilisowy. Firma GD&K, która jest właścicielem budynku zapowiada, że nowoczesny biurowiec powinien być gotowy już w drugiej połowie przyszłego roku.

Historia Szkieletora rozpoczęła się w 1968, gdy rozpoczęły się prace architektoniczne. W 1975 roku ruszyły pierwsze prace budowlane, ale po czterech latach budowa została wstrzymana, bo zabrakło pieniędzy na realizację inwestycji. Po 40 latach jest jednak szansa, że popularny Szkieletor przestanie straszyć swoim wyglądem i zamieni się w nowoczesny kompleks biurowy.

Po zakończeniu budowy budynek będzie miał 27 kondygnacji i wysokość 102,5 metra. Oprócz kompleksu biur znajdą się tam również luksusowe apartamenty i hotel. Oprócz wieżowca w jego otoczeniu pojawi się kilka mniejszych obiektów, które mają tworzyć kompleks biurowy. Trwają już pierwsze rozmowy z firmami, które chciałyby mieć w Szkieletorze swoją siedzibę. Ceny najmu lokali wahają się od 13 do 15 euro za metr kwadratowy. Szacuje się, że biurowiec może dać zatrudnienie nawet 10 tys. osobom. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to Szkieletor powinien być gotowy w drugiej połowie 2017 roku.

(pt)

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Najnowsze

Co w Krakowie