Szkoły, autobusy, domy, mieszkania. Dziś w Krakowie zawisną tysiące flag!

Krakowianie otrzymają je na przystankach, w kościele i pod magistratem. Flagami przyozdobione zostaną też wszystkie instytucje podległe miastu, pojazdy MPK i wiele innych miejsc. Dziś Święto Flagi Miasta Krakowa.

A to oznacza, że w całym mieście zrobi się biało-niebiesko, bo właśnie takie są barwy flagi Krakowa, której święto obchodzone jest po raz drugi w historii. Z tej okazji Urząd Miasta Krakowa przygotował 3 tys. flag i chorągiewek, które zostaną rozdane mieszkańcom.

Święto Flagi Miasta Krakowa od ubiegłego roku towarzyszy Świętu Miasta Krakowa, obchodzonemu 5 czerwca na pamiątkę nadania miastu przywileju lokacyjnego.

„Święto koncentrujące się na fladze miasta to próba przybliżenia mieszkańcom znaczenia tego symbolu, a także okazja do budowania lokalnej identyfikacji wokół czytelnego znaku, jednoznacznie kojarzonego z Krakowem, z tradycją i historią miasta” – informuje magistrat.

Krakowską flagę będzie można otrzymać w godzinach porannych na kilku przystankach autobusowo-tramwajowych, a także przed mszą w intencji miasta o godz. 10.30 w bazylice franciszkanów oraz przed uroczystą Sesją Rady Miasta o godz. 12.00 w magistracie.

Z okazji świąt ne tylko magistrat, ale też m.in. instytucje kultury, jednostki edukacyjne, siedziby rad dzielnicy oraz spółek i instytucji miejskich, a także pojazdy komunikacji miejskiej będą udekorowane biało-niebieskimi flagami miejskimi.

„Zachęcamy wszystkich mieszkańców do udekorowania domów krakowskimi flagami – razem celebrujmy Święto Miasta Krakowa oraz Święto Flagi Miasta Krakowa” – apeluje magistrat.

kl, ip

zdjęcie tytułowe / fot. Bogusław Świerzowski, krakow.pl

Najnowsze

Co w Krakowie