Szkoły z Małopolski dostaną kasę na sprzęt do nauki zdalnej. Są pieniądze z Tarczy Antykryzysowej

Musisz przeczytać

Ponad 8 mln zł w ramach Pakietu Edukacyjnego Małopolskiej Tarczy Antykryzysowej zostanie przekazane na publiczne i niepubliczne szkoły w Małopolsce.

– Pakiet Edukacyjny Małopolskiej Tarczy Antykryzysowej to działania będące częścią szeregu kompleksowych rozwiązań służących wsparciu małopolskich samorządów w tym ciężkim pandemicznym okresie. Doposażamy placówki oświatowe w sprzęt komputerowy, który jest potrzebny podczas nauki zdalnej. To realne wsparcie dla szkół, które będzie kontynuowane. Dziękuję Samorządowi Województwa Małopolskiego za doskonałą współpracę we wszystkich działaniach związanych z walką z epidemią – powiedział wicewojewoda Zbigniew Starzec podczas konferencji prasowej.

Wsparcie finansowe zostanie przeznaczone na zakup sprzętu komputerowego wraz z oprogramowaniem i dostępem do Internetu w celu umożliwienia zdalnego nauczania.

W wideokonferencji, która odbyła się 18 listopada uczestniczyli wicewojewoda Zbigniew Starzec, Marta Malec-Lech z zarządu województwa, kurator Barbara Nowak oraz Dariusz Styrna dyrektor Departamentu Edukacji w UMWM.

– Otrzymane środki finansowe, to realne i niezbędne wsparcie dla szkół, z którego będą korzystać uczniowie oraz nauczyciele. Wsparcie i pomoc w dzisiejszych, trudnych czasach są niezbędne w rozwoju i edukacji dzieci i młodzieży z naszego regionu – mówiła obecna na konferencji Barbara Nowak, Małopolski Kurator Oświaty.

W wyniku przeprowadzonego naboru wpłynęło 215 wniosków o dofinansowanie. Łączna wnioskowana kwota wynosi niemal 13 mln zł.

(ko)

- Advertisement -spot_img

Przeczytaj również

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisement -spot_img

Najnowsze

KRK News Poleca