Szlabany i kamery zablokują wjazd do I obwodnicy?

Musisz przeczytać

Radny Łukasz Wantuch, znany z kontrowersyjnych i dziwnych pomysłów, rzuca kolejny. Tym razem proponuje zamontowanie szlabanów i kamer przy wjeździe do I obwodnicy, czyli do ścisłego centrum Krakowa. Taki system uniemożliwiłby wjazd nieuprawnionym do tego samochodom.

– Za jakieś 250 tysięcy złotych całościowo można stworzyć system, blokujący wjazd wszelkim nieupoważnionym pojazdom do I obwodnicy. Takich punktów jest 17, od Basztowej po Wawel – proponuje radny Łukasz Wantuch. Widział takie rozwiązanie we Lwowie. – Podjeżdża samochód, czujnik ruchu uruchamia obraz na monitorze, strażnik wpisuje w ciągu 3 sekund numer do systemu i albo uruchamia szlaban albo każe odjechać – opowiada radny. Jego zdaniem można by dodać jeszcze moduł automatycznego odczytywania tablic, ale to zwiększy koszty dwa razy, a do tego trzeba jeszcze zapewnić informatyka do obsługi systemu.

Według Łukasza Wantucha obecne, restrykcyjne rozwiązania nie przynoszą efektu. – Od czasu do czasu Straż Miejska łapie pechowców, niedawno została zamontowana kamera pod Wawelem, ale i tak 99 procent samochodów wjeżdża tam bez konsekwencji – twierdzi radny. I dodaje, że realizacja jego pomysłu nie pozwalałby na fizyczny wjazd do I obwodnicy i nowy system mógłby służyć do obliczania opłaty za parkowanie co do minuty. – Koszty montażu zwróciłby się w ciągu roku – podkreśla radny Wantuch. Ale przyznaje, że na pewno pojawią się protesty i opinie, że zbankrutują restauracje i kawiarnie położone w samym centrum Krakowa.

(red)

- Advertisement -spot_img

Przeczytaj również

2 KOMENTARZE

2 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisement -spot_img

Najnowsze

KRK News Poleca