Szlachetna Paczka dla uchodźców z Ukrainy. Trwa Solidarna Paczka

Solidarna Paczka. Pod taką nazwą krakowskie Stowarzyszenie WIOSNA uruchomiło specjalną akcję pomocową, skierowaną do uchodźców z Ukrainy, którzy znaleźli w Polsce schronienie przed wojną. Na stronie stowarzyszenia pojawiła się Baza Rodzin Solidarnej Paczki, spośród których darczyńcy będą mogli wybrać te, dla których przygotują pomoc.

Na stronie Szlachetna Paczka przez trzy tygodnie, pojawiać się będą historie rodzin uchodźczych. – Każdy z nas będzie mógł przeczytać te historie i wybrać rodzinę, której zdecyduje się przygotować paczkę stworzoną na miarę jej indywidualnych potrzeb – powiedziała Joanna Sadzik, prezes stowarzyszenia. – Stowarzyszenie WIOSNA pomaga ludziom, którzy znajdują się w trudnej sytuacji materialnej. W takiej sytuacji znalazło się wiele osób, które musiały uciekać przed wojną. Każda rodzina jest inna. Bardzo ważne jest, żeby dostarczyć to, co konkretnie jest potrzebne. Czasem jest to pomoc psychologa, czasem rehabilitacja albo kurs języka polskiego, bardziej intensywny, niż te ogólnodostępne. To wszystko mamy nadzieję już 25 i 26 czerwca powędruje do rodzin – stwierdziła prezes Wiosny.

Wolontariusze stowarzyszenia od dwóch tygodni docierają do osób uciekających przed wojną – rodzin, dzieci, osób starszych i z niepełnosprawnościami. Według danych organizatora, w tę formę działalności zaangażowanych jest ponad 460 wolontariuszy. Odwiedzili oni do tej pory ponad 700 rodzin.

Osoby chcące pomóc uchodźcom w ramach Solidarnej Paczki mogą wejść na stronę Szlachetnej Paczki i wybrać potrzebującą rodzinę. Jak podkreślili organizatorzy, Paczka to pomoc zawsze dostosowana do potrzeb potrzebującego. Darczyńcy drogą mailową otrzymają dokładną listą zakupów wraz z potwierdzeniem wyboru.

Na każdym etapie przygotowywania paczki darczyńcy mogą skontaktować się z wolontariuszem, który opiekuje się rodziną. Skompletowane paczki, zapakowane jak prezent, należy zawieźć do wskazanego magazynu Szlachetnej Paczki w Weekend Cudów (25-26 czerwca). W ten sam weekend przygotowana paczka, za pośrednictwem wolontariuszy, trafi do wybranej potrzebującej rodziny.

(JS)

 

Najnowsze

Co w Krakowie