Polecane Sport

Szok! To najbardziej wpływowy sportowiec w Polsce, przebił nawet “Lewego”. A wszystko zaczęło się w… Krakowie

Przyjechał pod Wawel jako kompletny anonim. Spokojny, wyważony, trochę wystraszony. Wielki sport widział tylko w telewizji, ale z w Krakowie zaczął nabierać umiejętności i pewności siebie. To stąd na szerokie wody wypłynął Jakub Błaszczykowski, najbardziej wpływowy polski sportowiec.

Taki tytuł byłemu zawodnikowi Wisły Kraków nadał właśnie MediaCom, a dokładniej 11 tys. respondentów, którzy zostali przepytani przed dom mediowy.

Błaszczykowski zajął pierwsze miejsce, za nim byli Krzysztof Hołowczyc, Marcin Gortat, a czwarta pozycja trafiła do Roberta Lewandowskiego.

W badaniu MediaCom Błaszczykowski przegrywa z Lewandowskim tylko pod względem rozpoznawalności, ale jeśli chodzi o poziom wzbudzanej sympatii i wiarygodności, to Kuba już zdecydowanie góruje nad napastnikiem Bayernu Monachium. Jest to o tyle zaskakujące, że Lewandowski gwiazdą kadry, gra w mocnym europejskim klubie, a jego wizerunek wzmacnia jeszcze sympatyczna małżonka Anna.

Gdyby jednak kilkanaście lat temu ktoś postawił złotówkę na to, że Błaszczykowski zostanie najbardziej wpływowym polskim sportowcem, to pewnie dziś byłoby go stać na kupienie… np. Lewandowskiego.

20-letni chłopak z Truskolasów zjawił się na treningu Wisły niespodziewanie i niemal wszyscy spodziewali się, że będzie to jeden z tych, których machina trenerska mistrzów Polski przemieli i wyda wyrok: „nie nadaje się”.

Kuba jednak wziął ekstraklasę z marszu. Już w pierwszym sezonie pomógł Wiśle sięgnąć po tytuł, a dwa lata później był już zawodnikiem Borussii Dortmund. Później była opaska kapitana reprezentacji Polski, mecze w Lidze Mistrzów, a także trofea w Niemczech.

Dziś, mimo 31 lat, Błaszczykowski dalej jest reprezentantem Polski. Po decyzji Adama Nawałki oddał Lewandowskiemu opaskę kapitana, ale nie tytuł najbardziej wpływowego polskiego sportowca.

dn

zdjęcie tytułowe / fot. Wikimedia

Błaszczykowski wrócił na Reymonta 22! Oto, co powiedział kibicom [wideo]