Mamy szokujące dane! Te marki samochodów w Krakowie kradną najczęściej!

Właściciel żadnego samochodu w Krakowie nie może spać spokojnie! Złodzieje działają coraz przebieglej, sprytnie obchodzą zabezpieczenia, ale policja radzi, jak próbować się przed nimi bronić. Niektóre marki samochodów są jednak szczególnie chodliwe u krakowskich złodziei. Które? Piszemy poniżej.

0,54 samochodu dziennie, 3,7 tygodniowo, czyli 198 rocznie – tyle pojazdów w zeszłym roku skradziono w Krakowie.

Na najdroższy z nich człowiek zarabiający średnią krajową (czyli ok. 3,3 tys. miesięcznie netto) musiałby pracować blisko 18 lat. I to nie jedząc, nie pijąc, nie płacąc rachunków. W sumie nie robiąc nic, tylko odkładając na wypasioną furę. Najdroższy skradziony w Krakowie samochód był bowiem warty ponad 700 tys. zł!

W całości, ale też na części

Auta luksusowe to chodliwy towar wśród krakowskich złodziei, ale najczęściej uprowadzają oni pojazdy warte kilkadziesiąt lub kilkanaście tysięcy złotych. Te tańsze często kradzione są w celu rozbiórki i sprzedaży części.

I teraz najważniejsze, a mianowicie marki pojazdów, które cieszą się największym braniem u krakowskich złodziei. Tu co roku prym wiodą niemieckie samochody i nie inaczej było w 2017 r. Z danych policji wynika, że ponad połowa skradzionych aut to pojazdy czterech niemieckich marek (AUDI, BMW, Mercedes i Volkswagen). 

– Zwłaszcza właściciele tych aut nie powinni bagatelizować konieczności odpowiedniego zabezpieczenia swych pojazdów przed kradzieżą – informuje KRKnews mł. insp. Sebastian Gleń, rzecznik prasowy Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie.

Wyrafinowany złodziej

W jaki sposób więc najlepiej bronić się przed złodziejami? Kiedyś uważano, że wystarcza alarm lub blokada kierownicy, ale teraz złodzieje są dużo bardziej wyrafinowani, dlatego trzeba być szczególnie ostrożnym.

– Zalecamy rożnego rodzaju zabezpieczenia mechaniczne i elektroniczne, a w przypadku systemów bezkluczykowych noszenie klucza/karty/transpondera w etui lub pokrowcu, który uniemożliwi zeskanowanie/przechwycenie  sygnału radiowego przesyłanego pomiędzy samochodem a kluczykami – podkreśla Gleń.

Jest jeszcze jeden sposób na bronienie się przed złodziejami, który opisaliśmy poniżej, choć mamy obawy, że walka z upartym złodziejem i tak jest nie do wygrania.

Policjanci odnaleźli ekskluzywny samochód. Wystarczył jeden prosty patent

dn

zdjęcie tytułowe / fot. Foter.com

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Najnowsze

Co w Krakowie