Szpital im. Żeromskiego prosi o darowizny. Dyrekcja chce kupić specjalistyczny sprzęt do walki z koronawirusem!

fot. www.zeromski-szpital.pl

Od dawna wiadomo, że sytuacja polskiej służby zdrowia nie jest najlepsza, ale epidemia koronawirusa odsłania wszystkie słabości systemu. Dyrekcja Szpitala im. Żeromskiego czuje się bezradna i prosi wszystkich ludzi dobrej woli o pomoc w zakupie specjalistycznego sprzętu AIRVO 2. Urządzeń jest niewiele w Małopolsce, a placówka z Nowej Huty nie ma ani jednego. 

Sprzęt umożliwia komfortowe podawanie tlenu i nawilżonej mieszanki oddechowej w szerokim zakresie przepływów, bez niewygody stosowania maski twarzowej. Pacjenci mogą łatwiej jeść, pić, spać i kontaktować się z personelem oraz rodziną. Miękkie elastyczne wypustki donosowe zostały opracowane z myślą o komfortowym i długotrwałym stosowaniu. Lekkie, elastyczne przewody doprowadzające pozwalają na swobodę ruchów podczas snu i w trakcie aktywności. Zadaniem sprzętu jest zmniejszenie przestrzeni martwej, dynamiczne ciśnienie w drogach oddechowych, precyzyjne określenie ilości podawanego tlenu, zapewnienie wilgotności optymalnej oraz wygoda i komfort pacjenta.

Sprzęt kosztuje ponad 36 tys. złotych. Każdy, kto chciałby podarować szpitalowi darowiznę, może wpłacić dowolną kwotę na numer konta  31 1130 1150 0012 1148 7820 0013 z dopiskiem COVID19. Zakup AIRVO2.

– Nie chciałbym, żeby ani jedna złotówka została wykorzystana na cele administracyjne. Dlatego podajemy konto szpitala, żeby uniknąć jakiegokolwiek pośrednictwa. Numer konta jest dostępny na stronie internetowej szpitala i stronie facebookowej szpitala, a w razie potrzeby, w każdej chwili do potwierdzenia telefonicznego przez kancelarię szpitala – mówi dr n.med. Jerzy Friediger, dyrektor Szpitala im. Żeromskiego. 

js

Zobacz także