Sztuka ludowa czy muzyka klasyczna? Co można robić w czwartek?

Ręcznie robione garnki i koronki, symfonie Haydna czy dramat w teatrze? Ten czwartek nie musi być nudny! Mamy dla Was kilka propozycji spędzenia czasu wolnego w kulturalny sposób!

„Joseph Haydn. Wszystkie symfonie” to tytuł koncertu, który odbędzie się dziś w Teatrze Łaźnia Nowa. Capella Cracoviensis w 2018 r. postawiła wyzwanie wykonania na żywo wszystkich symfonii z bogatego dorobku Haydna. Muzycy starannie rozplanowali cykl koncertowy aż do 2023 roku. Dziś w repertuarze usłyszymy m.in. Symfonię nr 34 d-moll i Symfonię nr 35 B-dur. Na fagocie zagra Javier Zafra, zaś dyrygować będzie Jan Tomasz Adamus. Początek koncertu zaplanowano na godz. 19.00.

Na Scenie Pod Ratuszem zobaczymy z kolei adaptację dramatu niemieckiego pisarza Freda Apke pt. „Via-gra”. Wyreżyserowany przez Tomasza Obarę spektakl, z Beata Schimscheiner, Piotrem Pilitowskim i Kajetanem Wolniewiczem w rolach głównych, to opowieść o życiowych, codziennych problemach ludzi w średnim wieku, choć on jest od niej starszy i ten fakt z pewnością ma znaczenie dla biegu wydarzeń… Spektakl rozpocznie się o godz. 19.00, na scenie przy Rynku Głównym 1.

Przypominamy też, że na Rynku Głównym trwają 43. Międzynarodowe Targi Sztuki Ludowej! Tradycyjnie, centrum miasta zapełniło się kolorowymi straganami, które tak bardzo lubią zarówno turyści, jak i sami krakowianie. Garncarze, koronkarki, hafciarki, tkacze, rzeźbiarze i artyści malujący na szkle – ich wyroby możemy podziwiać jeszcze do 25 sierpnia!

d.c./krakow.pl

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Najnowsze

Co w Krakowie