PO szuka kandydata na prezydenta Krakowa. Wybrali 3 nazwiska

fot. PlatformaRP via Foter.com

Ten Jacek Majchrowski taki dobry, że muszą go zastąpić trzy osoby? Czy żadna z nich nie jest po prostu dość dobra? Platforma Obywatelska stworzyła listę kandydatów na prezydenta Krakowa i wciąż nie mogą się zdecydować.

Na liście znalazły się znane nazwiska: Róża Thun, Bogdan Klich i Bogusław Sonik.

Na prezydenturze najbardziej zależy Sonikowi. Od wielu miesięcy jest bardzo aktywny w lokalnej polityce, proponuje rozwiązania, uczestniczy w spotkaniach, dyskutuje z mieszkańcami i radnymi.

W centrali PO oceniają natomiast, że największe szanse na wygraną ma Róża Thun. – To niewątpliwie osoba, która z tej trójki ma największe szanse na wygranie wyborów w Krakowie, ma też najlepsze notowania w krajowym kierownictwie PO. Problem w tym, że z całej trójki ma też najmniejszą ochotę na start w wyścigu samorządowym. Wiele robi, by znaleźć innego kandydata, który połączy cały blok opozycyjny – mówi jeden z warszawskich polityków Platformy, cytowany przez Gazetę Wyborczą.

Senator Klich zapewnia, że wcześniej nie myślał o fotelu prezydenta, ale powoli… zmienia zdanie. – Owszem, potwierdzam, że grupa liderów PO zachęca mnie, bym wystartował w wyborach samorządowych na prezydenta miasta. Nigdy dotąd nie brałem tego pod uwagę, ale w tych wyborach stawkach jest bardzo wysoka – mówi.

Wiele wskazuje na to, że PO nie będzie w stanie samodzielnie wybrać kandydata. Decyzja zostanie podjęta po zbadaniu poparcia dla poszczególnych nominacji.

(wm)

fot. PlatformaRP via Foter.com

Zobacz także