Szukasz pomysłu na spędzenie środy? Dobrze trafiłeś! [informator]

fot. blondinrikard via Foter.com

Dziś w Krakowie najmłodsi nie będą się nudzić. Na brak propozycji nie mogą narzekać również starsi. Oto, co ciekawego czeka na nas w ofercie kulturalnej Krakowa na tę środę.

Jak wygląda teatr od środka? W ferie zimowe, Stary Teatr udostępnia na co dzień niedostępne przestrzenie i zaprasza dzieci i młodzież na wycieczkę do wnętrza. Dziś zwiedzający spotkają się z panią Marysią, która w Starym Teatrze ma pod swoją opieką kreacje sceniczne. Wraz z panią Marysią, uczestnicy spotkania podążać będą drogą teatralnych kreacji i innych teatralnych atrybutów. Początek spotkania o godz. 12.00 w Centrum Edukacji Teatralnej przy ul. Jagiellońskiej 1.

Karnawał to czas wesołej, nieskrępowanej szarą codziennością zabawy, podczas której nie może zabraknąć muzyki. Dlatego w Centrum Kultury Podgórza spędzimy dziś karnawałowy wieczór na góralską nutę. W sali widowiskowej przy ul. Sokolskiej 13 podczas koncertu „Karnawał po góralsku” wystąpią m.in. Hania Rybka, Paweł Trebunia-Tutka i Sławomir Berny. Początek występu o godz. 18.00.

Na deskach Sceny Pod Ratuszem Teatru Ludowego obejrzymy dziś dramat „Gdy przyjdzie sen” Katarzyny Dworak i Pawła Wolaka. Basia, bohaterka wyreżyserowanej przez Małgorzatę Bogajewską sztuki, czuje, że życie w małej wiosce przytłacza ją i nudzi. Paląca potrzeba zmiany i ucieczki z wiejskiej wspólnoty stanie się początkiem serii wydarzeń brzemiennych w konsekwencje. Początek spektaklu o godz. 19.00.

Volare, Felicità, Un Italiano vero… kto z nas nie zna tych tytułów? Te i inne włoskie szlagiery wprost z festiwalu San Remo będziemy mogli usłyszeć dziś wieczorem w ramach koncertu „Italiano Vero in Love”. Zakochane we włoskiej muzyce trio Boffelli tworzą kuzyni Alberto Boffelli i Diego Boffelli oraz Maja Słoniowska Boffelli, od niedawna małżonka Alberto. Między włoskie przeboje, rodzina Boffelli wplata w anegdoty, których nie brak w życiu włosko-polskiej rodziny. Początek występu o godz. 19.00 w kinie Kijów.Centrum przy al. Krasińskiego 34.

Piosenki Edith Piaf do dziś mają szczególne miejsce w sercach milionów słuchaczy na świecie. Także w Polsce kolejne autorskie adaptacje utworów drobnej Francuzki zawsze budzą zainteresowanie. Dlatego nie dziwi, że wokalistka Jaga Wrońska od dawna z powodzeniem sięga po repertuar Piaf. Najpiękniejsze utwory „Małego Wróbelka” Jaga Wrońska wykona dziś wieczorem w Nowohuckim Centrum Kultury. Początek o godz. 19.00.

jk, krakow.pl

Zobacz także