Szukasz pracy? Zostań programistą!

Musisz przeczytać

Węgrzy chcą szkolić młodych krakowian na przyszłych programistów. Codecool – węgierska szkoła programowania zapowiedziała utworzenie w Krakowie swojej placówki edukacyjnej. O wyborze stolicy Małopolski zdecydował dostęp do dużej liczby zdolnej młodzieży a także potencjał outsourcingowy Krakowa, który Codecool chce wykorzystać.

Codecool chce odpowiedzieć na niszę, która występuje na polskim rynku, gdzie wciąż są poszukiwani wykwalifikowani programiści. Pomóc mają w tym 18-miesięczne kursy, które będą prowadzone przez specjalistów węgierskiej szkoły.

Placówka działała do tej pory jedynie na terenie Węgier, w Miszkolcu i w Budapeszcie. Krakowska placówka, która rozpocznie działalność na jesień, będzie skierowana nie tylko dla studentów. Szkolić będą mogli się wszyscy, bez względu na wiek i płeć. Wyróżnikiem szkoły ma być również innowacyjny system szkolenia, który postawi na zdolności praktyczne kursantów.

Nowością będzie również sposób rozliczania zapłaty za kurs. Płatność będzie naliczania dopiero po zakończeniu kursu i podjęciu przez kursanta pracy na stanowisku programisty. Dodatkowo kwota 6 tys. złotych za jeden semestr nauki będzie rozłożona w ratach. Na pierwszy kurs, będzie mogło zapisać się ok. 60 osób.

(pt)

- Advertisement -spot_img

Przeczytaj również

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisement -spot_img

Najnowsze

KRK News Poleca