Szwajcarski znak jakość dla architektów z Małopolski

W Le Plaza Hotel w Brukseli wręczono nagrody za szczególne dokonania z zakresu podnoszenia jakości i konkurencyjności regionów. Prestiżowy tytuł przypadł w tym roku polskiej pracowni architektonicznej Karpiel Steindel Architektura z Zakopanego.

Europejskie Towarzystwo Badań Jakości (ESQR) z siedzibą w Lozannie (Szwajcaria) zajmuje się promocją podmiotów podnoszących standardy jakościowe, co przekłada się z kolei na rozwój i wzrost konkurencyjności regionów z Europy, Azji, Ameryki, Afryki i Australii.

Podmioty, cieszące się szczególnymi osiągnięciami w tej dziedzinie ESQR nagradza tytułem European Award for Best Practices. Wyróżnienie trafiają do ekspertów akademickich, organizacji, administracji publicznych, dyplomatów oraz firm prywatnych. Podstawowym kryterium wyboru laureatów jest konsekwentne podnoszenie jakości w danej dzianinie, rozpatrywane w relacji do osiągnięć poprzedników i konkurentów.

Co roku przedstawiciele wielu branż spotykają się na międzynarodowej konwencji w Brukseli, której kulminacją jest wręczenie nagród European Award for Best Practices. Statuetka w formie uskrzydlonego globusu honorować ma dotychczasową działalności podmiotów i pobudzić je do dalszej, jeszcze bardziej aktywnej roli jaką pełnią w swojej branży i w swoim regionie.

W tym roku prestiżowe wyróżnienie European Award for Best Practices 2018 trafiło w ręce pracowni Karpiel Steindel Architektura z Zakopanego. Biuro od przeszło dekady konsekwentnie realizuje działania służące podnoszeniu jakości współczesnej zabudowy regionalnej Zakopanego oraz aktywnie działa na rzecz jej popularyzacji poza granicami kraju.

– Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że nasze biuro zostało nagrodzone szwajcarskim znakiem jakości. Dla nas jest to ważny a zarazem mobilizujący sygnał, że to co robimy osiąga najwyższy poziom zarówno projektowy jak i realizacyjny – komentuje architekt Marcin Steindel, partner biura.

– Dla mnie osobiście jest to bardzo ważna nagroda, zależy mi bowiem, żeby architektura Podhala przedostawała się do świadomości odbiorców na całym świecie, żeby stawała się coraz bardziej rozpoznawalna i doceniana, podobnie jak architektura regionalna Alp Francuskich, Szwajcarskich czy Południowego Tyrolu. Przyznany nam tytuł odbieram nie tyle jako sukces naszego biura, ale jako sukces całego regionu Podhala i Małopolski – podkreśla Jan Karpiel Bułecka junior, partner biura.

Za swoje starania pracownia Karpiel Steindel Architektura została już w ostatnich latach wielokrotnie uhonorowana m.in. Nagrodą im. Stanisława Witkiewicza przyznawaną przez Marszałka Województwa Małopolskiego obiektom podnoszącym jakość pejzażu kulturowego regionu. Firma posiada również tytuł „Made in Małopolska”, przyznawany przez Departament Marki Małopolska, który podkreślać ma wyjątkową wartość oraz miejsce pochodzenia firmy, ale także jakość i renomę jej produktów. W ubiegłym roku biuro otrzymało również międzynarodowe wyróżnienie dla najlepszego domu jednorodzinnego z Polski w konkursie European Property Awards 2017-2018 w Londynie, zaś Izba Architektów RP, uznała ich Dom w Tarnowie za najlepszy w Małopolsce.

(ip)

fot. materiały prasowe

Najnowsze

Co w Krakowie