Szykuje się słoneczny weekend? MPK puści więcej autobusów do ZOO

Oto działanie dopasowane do potrzeb mieszkańców miasta. Jeśli prognozy pogody przewidywać będą słoneczny weekend, MPK wypuści na trasę do ZOO więcej autobusów. Akcja zacznie obowiązywać 8 kwietnia.

Kto próbował w weekend dotrzeć do ZOO za pomocą samochodu, wie, że to prawdziwa gehenna. Dojazdowe uliczki są wąskie i szybko się korkują. Zniechęceni kierowcy parkują gdzie popadnie i idą do parku na nogach. Nawet jeśli dotrą samochodem do parkingu przy skrzyżowaniu ul. Leśnej i Kukułczej, stamtąd wciąż trzeba przejść kilkaset metrów.

Część osób przesiada się do autobusu linii 134, którego trasa kończy się przy bramie wejściowej do zoo. Niestety dużo pasażerów postanawia nie kasować biletów – bo to tylko jeden przystanek, w dodatku końcowy. W najbliższy weekend pracownicy Zarządu Infrastruktury Komunalnej i Transportu wraz z firmą ZW Renoma, będą przypominać pasażerom, że na tym odcinku również należy skasować bilet.

Generalnie, do ZOO zdecydowanie łatwiej dotrzeć autobusem, który podjeżdża pod samą bramę parku. A od przyszłego weekendu linia 134 zostanie wzmocniona. Autobusy w weekendy będą kursować dwa razy częściej (co 15 minut), pod warunkiem, że prognoza będzie przewidywać słoneczną pogodę. Sprawdzać to będą pracownicy ZIKiT, którzy odpowiednią informację zamieszczą w każdy piątek na stronie kmkrakow.pl. Podobne rozwiązanie działa od dwóch lat na linii 352, która dojeżdża do Kryspinowa.

(wm, krakow.pl)

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Najnowsze

Co w Krakowie