„Ta wojna jest nie do zniesienia”

– Paweł Kukiz byłby najlepszym rozjemcą w dzisiejszym konflikcie politycznym – uważa Agnieszka Ścigaj, posłanka ruchu Kukiz’15, która była porannym gościem Radia Kraków. – Debata budżetowa nie odbyła się zgodnie z oczekiwaniami obywateli, dlatego nasze ugrupowanie jest za powtórzeniem głosowania – dodała posłanka.

Agnieszka Ścigaj z Pawłem Kukizem
Agnieszka Ścigaj z Pawłem Kukizem

– Paweł Kukiz od początku jest takim mediatorem. Taką rolę chcemy przyjąć. Ta wojna jest nie do zniesienia dla Polaków. Te niepokoje, awantury i te prowokowane sytuacje nie mają nic wspólnego z dbaniem o Polaków. Po to są posłowie, żeby nie zaorywali się i robili z tego spektakl, ale żeby dbać o interesy Polaków. Ich narzędziem jest dialog. Jak tego nie potrafią to powinni się zastanowić. To nie jest pierwsza awantura. Te iskry są trochę błahe. Sytuacja z puszczeniem nerwów marszałka Kuchcińskiego jak poseł Szczerba próbował okupować mównicę… Nie było powodu. Łańcuszek jednak poleciał – powiedziała Ścigaj na antenie rozgłośni.

Krakowska posłanka mówiła także między innymi o reformie edukacji.

– W miastach problemów będzie mniej. W mniejszych gminach problemów jest więcej. To nie jest tylko reforma w dużych miastach. W Krakowie na papierze to dobrze wygląda, ale ostatnio rodzice też nie uczestniczyli w debacie i zgłaszają wiele zastrzeżeń. Ważniejsi są rodzice niż samorząd. On też jest ważny i jego sytuacja finansowa też ma duże znaczenie. Rodzice i dzieci to jest jednak ten podmiot, który powinien uczestniczyć w debacie. Rodzice na sesji Rady Miasta zgłaszali wiele zastrzeżeń.

Cała rozmowa tutaj.

(źródło: Radio Kraków)

fot. Foter.com

Zobacz także