Tajemnicza dymisja człowieka z Krakowa. Paweł Ciećko odwołany przez premiera

Tiwtter

Paweł Ciećka nie jest już głównym inspektorem ochrony środowiska. Został odwołany przez premiera Mateusza Morawieckiego. Nie podano żadnych powodów tej decyzji.

Na stronie internetowej Głównego Inspektoratu Ochrony Środowiska pojawiła się lakoniczna informacja: „Prezes Rady Ministrów z dniem 28 lipca 2020 r. odwołał Pana Pawła Ciećko ze stanowiska Głównego Inspektora Ochrony Środowiska”. Nie ma podanych żadnych przyczyn tej dymisji.

Paweł Ciećko był szefem Głównego Inspektoratu Ochrony Środowiska od 1 listopada2018roku. Wcześniej (w latach 2007-2018) był małopolskim inspektorem ochrony środowiska w Krakowie.

„W czasie kadencji Ciećki głośnym tematem były dzikie wysypiska i mafia śmieciowa. Gdy co chwila pojawiały się doniesienia o płonących wysypiskach, rząd postanowił zmienić prawo. Znowelizował ustawę o odpadach i inspekcji ochrony środowiska tak, by służby i GIOŚ mogły ściślej współpracować. Inspektorzy ochrony środowiska zyskali uprawnienia kontrolne – mogli od tego momentu sprawdzać nielegalne wysypiska przez całą dobę i otrzymywać przy tym wsparcie służb mundurowych” – pisze https://businessinsider.com.pl/, który odwołanie Pawła Ciećki nazywa tajemniczą dymisją.

Z kolei https://www.gazeta.pl/0,0.html podaje, że Paweł Ciećko przebywa na zwolnieniu lekarskim i jeszcze dymisji nie odebrał.

(GS)

Samochód i finanse dla małych i średnich firm – kredyt, leasing czy najem?

Zobacz także