Aktualności Miastoman Polecane

Tak będzie wyglądał Kraków? “PiS umożliwia betonowanie miasta wzdłuż i wszerz”

– Pod płaszczykiem ułatwień dla budowy „Mieszkań plus” Prawo i Sprawiedliwość przeforsowało ustawę dającą możliwość betonowanie miasta wzdłuż i wszerz, wbrew jakimkolwiek planom zagospodarowania – pisze Miastoman dla KRKnews.

W swoim cyklicznym podsumowaniu tygodnia nasz publicysta odnosi się do aktywistów, PiS-u oraz kandydatki na prezydenta Krakowa.

Na cotygodniową jazdę bez trzymanki zaprasza Miastoman.

Funta kłaków

Ile warte jest poparcie i zaangażowanie tzw. aktywistów miejskich, tudzież najaktywniejszych komentatorów krakowskiego życia publicznego na facebooku, przekonał się radny Łukasz Wantuch. Otóż umyślił on sobie, że posadzi drzewo na bulwarach, w miejscu, gdzie ma stanąć niechciany pomnik AK. To miała być akcja – nomen omen – partyzancka, niezgodna z prawem,  wbrew decyzji Rady Miasta, i co oczywiste bez uzgodnień i zezwoleń.

Tymczasem co dzień przed akcją pisał sam Wantuch? „<Panie Łukaszu, nie dam rady jutro przyjść bo… (i tutaj jest podany jakiś powód)> Co 5 min dostaję taką wiadomość na messengerze. Wygląda na to, że będę jutro sam(…)”.

I właśnie, panie Łukaszu, tak to wygląda. Już nawet nie da się powiedzieć, że w gębie wszyscy są mocni. Na fb wszyscy są mocni. A w realu, jak to w realu – nie mam czasu, nie widziałem, uciekajmy stąd, bo wezmą nas za świadków…

Zadyma o pomnik w Krakowie! Zapowiada się ostre starcie 

Co wolno wojewodzie

No, może nie wojewodzie, a innym działaczom PiS… Im wolno kraść zdjęcia krakowskim fotoreporterom, wolno atakować innych, wolno drwić z każdego. Czego nie wolno prezydentowi miasta? Ano według „pistoleta”, radnego Michała  Drewnickiego, nie wolno mu niczego. Jak się prezydent odgryzł na fb Dziennikowi Polskiemu, Drewnicki i PiS od razu skrytykowali, że „atakuje dziennikarzy a powinien zająć się pracą”.

Dzień następny przyniósł przeprosiny ze strony Dziennika. Że trochę się zagalopowali w swoim tekście. Tylko Drewnicki stoi czerwony z wściekłości…

Lex Deweloper

Pod płaszczykiem ułatwień dla budowy „Mieszkań plus” Prawo i Sprawiedliwość przeforsowało ustawę dającą możliwość betonowanie miasta wzdłuż i wszerz, wbrew jakimkolwiek planom zagospodarowania.

Będzie można budować taniej, łatwiej i wbrew temu co naokoło. I teraz dopiero drodzy mieszkańcy zobaczycie co znaczy zabudowywanie miasta. Łukasz Gibała chyba nie nadąży z wydawaniem gazetek na ten temat. A nie, wróć. Nic nie będzie drukował. To musiałoby być o PiS, a nie o Majchrowskim.

Na ryby

Czytam, że Państwowa Straż Rybacka dostanie nowe samochody. Rozumiem, że zwiększą one pulę 22 pojazdów, jakie są w dyspozycji administracji rządowej w Krakowie?

No to szkoda, że wojewoda tak szybko wziął się za unieważnianie przejazdówek po mieście. Byłyby na ryby jak znalazł…

Obrzydlistwo! Arogancja i krętactwo wylewają się z urzędu

 

B jak…

Kończy się era Jana Janczykowskiego, wojewódzkiego konserwatora zabytków w Krakowie. O jego odwołanie wystąpiła wiceminister kultury. Chodzą słuchy, że na jego miejsce ma zostać powołana Monika Bogdanowska, pracownik Politechniki Krakowskiej, bezkompromisowa i głośna w mediach społecznościowych tzw. aktywistka miejska.

Tak jak Łukasz Wantuch przekonał się, że nie ma na tę grupę co liczyć, tak jakiś czas temu dała na to dowód sama Bogdanowska:

fot. Demotywatory

Prezydentka ze skrzydłami

Oficjalnie, w granatowym żakiecie, zaprezentowała się kandydatka „na prezydentkę” skrajnej lewicy, pani Daria Gosiek-Popiołek. Powiedziała, że nie chce już być aktywistką, tylko chce coś wreszcie realnie zrobić. I za to ma mój szacunek – nie to co koledzy Wantucha, czy Monika Bogdanowska.

Ale, że nie wystąpiła w swoim stroju Modraszka, ma jednak minus.

Motyla noga! Oto kandydatka na prezydenta Krakowa

Miastoman

Zdjęcie tytułowe: fot. Pixabay

Znajdź Miastomana także na Facebooku – TUTAJ

oraz na Twitterze TUTAJ

Teksty publikowane w dziale Publicystyka są prywatnymi opiniami autorów. Chcesz podzielić się swoimi przemyśleniami lub wyrazić swoje zdanie na naszym portalu? Napisz: redakcja@krknews.pl.

“Za nią stoją Misiewicz, prokurator Piotrowicz i poseł Pięta”, czyli kto i po co walczy o Kraków