Tak działa nowa „zabawka” policjantów! Pościg, jakiego pewnie nie widzieliście [wideo]

Policja ma nowego SPEEDa i nie zawaha się go użyć! Policjanci zaczęli wyłapywanie piratów drogowych nowym pojazdem, którego próbkę możliwości możecie zobaczyć poniżej.

W czwartek patrol grupy SPEED w miejscowości Porębie Żegoty dokonał pomiaru prędkości hondy, która przekroczyła prędkość o 22 km/h. Kierujący  samochodem nie zastosował się do poleceń wydawanych przez policjantów i zaczął uciekać.

W miejscowości Brodła uciekając przed SPEED-em wyprzedził  na podwójnej ciągłej inny pojazd, a jadąc  w terenie zabudowanym poruszał się z prędkością nawet 135 km/h.

Podczas całego pościgu kierowca popełniał kolejne wykroczenia m.in. stworzył zagrożenie w ruchu drogowym dla trzech rowerzystów, którzy zmuszeni byli zjechać na pobocze oraz  dwóch samochodów zmuszając jednego z kierujących do gwałtownego hamowania w celu uniknięcia zderzenia. Brawurowy  kierowca swoim zachowaniem zmusił także pieszych do ucieczki z drogi, a także pokonał rondo jadąc pod prąd.

Cała akcja wyglądała tak:

„Ucieczka pirata drogowego  zakończyła  na polach uprawnych gdzie kierowca  hondy wraz z swoim pasażerem wysiedli z pojazdu i kontynuowali ucieczkę pieszo.  Zostali zatrzymani przez policjantów około 500 metrów od miejsca porzucenia samochodu. Okazało się, że kierowcą był 20-letni mieszkaniec gminy Krzeszowice  był trzeźwy, a pasażerem 19-letni  mieszkaniec  gminy Alwerni” – relacjonują policjanci.

W hondzie na dywaniku policjanci ujawnili woreczek z znikomą zawartością białego proszku. Mając podejrzenia, że jest to narkotyk 20-latkowi została  pobrana krew na oznaczenie ewentualnych substancji zakazanych we krwi. Po sprawdzeniu w systemach policyjnych  było również wiadome, że młody człowiek nigdy nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdem.

jh

Najnowsze

Co w Krakowie