Tak Kino Mikro świętuje dziś 40. urodziny. „Weźże plakat”

Mikro zaprasza na serię pokazów specjalnych z okazji 40. urodzin kina. Dziś odbędzie się przedpremierowy pokaz filmu „Back to Black. Historia Amy Winehouse”, przy okazji którego rozdawane będą specjalne plakaty.

„Weźże plakat” to jednorazowa akcja, podczas której kino wyjmie z szaf archiwalne perełki, wysprząta magazynek i podzieli się kiniarskimi skarbami, które mogą ozdobić ściany. Jedna osoba może zabrać maksymalnie 5 sztuk plakatów.

„Back to Black. Historia Amy Winehouse” to długo oczekiwany pierwszy film fabularny o muzycznej ikonie, wyreżyserowany przez Sam Taylor-Johnson, uznaną artystkę wizualną i reżyserkę („Pięćdziesiąt twarzy Greya”), wyprodukowany przez STUDIOCANAL oraz Monumental Pictures, przy pełnym wsparciu wytwórni muzycznych Universal Music Group oraz SONY Music Publishing.

„Back to Black. Historia Amy Winehouse” przedstawia pełną pasji historię niezwykłej artystki, ukazując lata spędzone w tętniącym życiem londyńskim Camden, które nazywała domem, oraz drogę do światowej sławy. Film skupi się na niezwykłym geniuszu, kreatywności, poczuciu humoru i szczerości Amy, które towarzyszyły jej we wszystkim, co robiła, a także spróbuje zrozumieć jej demony. „Back to Black. Historia Amy Winehouse” to bezkompromisowe spojrzenie na współczesną machinę sławy i wielki hołd dla wyjątkowego talentu, który zdarza się raz na pokolenie. Główną rolę w filmie zagrała wschodząca gwiazda kina Marisa Abela („Branża”).

Na ekranie partnerują jej m.in. zdobywca nagrody BAFTA Jack O’Connell jako Blake Fielder-Civil, Eddie Marsan jako Mitch Winehouse, Juliet Cowan jako Janis Winehouse oraz nominowana do Złotego Globu i Oscara Lesley Manville jako babcia Amy, Cynthia.

Pokaz filmu dziś o godz. 20.15 w Kinie Mikro (ul. Lea 5).

Jan Krol

Dyrektor Łaźni Nowej: O ten spektakl pytają w Warszawie, Gdańsku i wielu innych miejscach (ROZMOWA)

 

 

Najnowsze

Co w Krakowie