Tak magistrat oszczędza prąd. Podświetli kładkę z okazji koronacji Karola III

Kładka im. ojca Bernatka  zabłyśnie w piątek i sobotę w kolorze purpury z okazji koronacji króla Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej Karola III oraz jego małżonki królowej Camilli – poinformował krakowski magistrat. Tymczasem jeszcze niedawno urząd miasta skracał godziny pracy miejskich jednostek. Jak tłumaczyli urzednicy, powodem było…szukanie oszczędności.  

6 maja w Londynie odbędzie się koronacja Karola III. Z tek okazji, w najbliższy weekend kładka im. ojca Bernatka zabłyśnie w kolorze purpurowym. Kładka zostanie podświetlona na prośbę Ambasady Brytyjskiej w Polsce, która wystosowano do prezydenta Jacka Majchrowskiego. Odwołano się przy tym do wieloletniego partnerstwa, które łączy Kraków i Edynburg. Karol III odwiedził zaprzyjaźniony ze stolicą Szkocji Kraków trzykrotnie: w 1993, 2002, a także w 2008 roku. Podczas ostatniej z tych wizyt głównym punktem było otwarcie nowego Centrum Społeczności Żydowskiej na Kazimierzu. Centrum to powstało właśnie z inicjatywy księcia Walii.

Tymczasem pod koniec ubiegłego roku, 5 grudnia, urząd miasta skrócił godziny obsługi mieszkańców w oddziałach  przy al. Powstania Warszawskiego, na osiedlu Zgody i przy ulicy Wielickiej. Jak informował magistrat, był to „kolejny element planu oszczędzania energii elektrycznej przez samorząd”.   

Do tej pory oddziały funkcjonowały  do godziny 18. Od 5 grudnia skrócono czas pracy do godziny 15:30. Skrócony zostanie także czas pracy dwóch z trzech miejskich urzędów stanu cywilnego. 

Również Muzeum Krakowa wprowadziło w grudniu ubiegłego roku ograniczenia w  funkcjonowaniu wszystkich oddziałów. W wybrane dni placówki pozostawały zamknięte. Pracownicy muzeum przeszli na pracę zdalną. Na miejscu nie odbywały się także wydarzenia zewnętrzne. Z kolei w dniach 19-26 grudnia 2022 nieczynna była Fabryka Emalia Oskara Schindlera, a od 19 do 25 grudnia – Rynek Podziemny.

(JS)

1 KOMENTARZ

Subscribe
Powiadom o
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze Oceniane
Inline Feedbacks
View all comments

Najnowsze

Co w Krakowie