Aktualności Biznes Polecane

Tak się sprzedaje mieszkania! Deweloper wykorzystał Boga i zbudował osiedle dla wierzących

Tego jeszcze nie było! Budowanie osiedli mieszkaniowych weszło na (naj)wyższy poziom. Tuż pod Krakowem powstaje “sypialnia” dla… ludzi wierzących w Boga! Brzmi jak żart? Ani trochę. To dzieje się naprawdę. Zgodnie z założeniami pomysłodawcy, ma to być przestrzeń tworzenia dobrych relacji sąsiedzkich, opartych na wierze w Boga właśnie.

Osiedle Fatimskie, bo tak zwie się inwestycja, powstaje w podkrakowskiej wsi Krzywaczka. Pomysłodawcą jest Andrzej Sobczyk, znany ze Stowarzyszenia Rafael producent i dystrybutor filmów chrześcijańskich w Polsce.

Jak przyznaje, idea stworzenia „osiedla z wartościami” kiełkowała w nim już od czasów młodzieńczych. Już sam początek inwestycji był “boski”, bo – jak podkreśla inwestor – 3-hektarową działkę pod budowę udało się znaleźć dzięki… modlitwie wielu osób.

– Chcemy zainicjować powstanie dobrego środowiska, ale nie środowiska zamkniętego. Tę inwestycję oddaliśmy w Boże ręce i mamy nadzieję, że rozwinie się ona we właściwym kierunku, zgodnie z pragnieniami serc ludzi, mających podobne wartości. Tu chodzi o tworzenie prawdziwej wspólnoty, a to osiedle jest do tego narzędziem – mówi Sobczyk w rozmowie z Katolicką Agencją Informacyjną.

Na stronie internetowej inwestycji, poza sloganami reklamowymi, możemy poczytać sobie także cytaty z Biblii. Choćby ten:

Jeżeli Pan domu nie zbuduje, na próżno się trudzą ci, którzy go wznoszą.

Inwestor chwali się także zdjęciami, również tymi z poświęcenia placu budowy.

Źródło: osiedlefatimskie.pl

– Osiedle Fatimskie powstaje dla tych, którzy marzą nie tylko o pięknym domu i jego otoczeniu. Jest dla tych, którzy chcą stworzyć dom, którego sercem są szczęśliwi ludzie polegający na Bogu, który jest ich inspiracją, wsparciem i bezpieczeństwem – czytamy dalej.

Przyznajemy: podpieranie się Bogiem w sprzedaży osiedla mieszkaniowego to najbardziej kreatywna reklama, jaką do tej pory widzieliśmy wśród deweloperów. Szacun.

A efekty, są takie, że obecnie prawie wszystkie domki zostały już sprzedane. Dwa ostatnie objęte są rezerwacją.

(lm)

Zdjęcie tytułowe: Pixabay