Tak wygląda nowy Ogród Doświadczeń. Świetne atrakcje! [zdjęcia]

O tego sezonu oferta Ogrodu została wzbogacona dużą ilością modeli edukacyjnych dla najmłodszych. Teraz będą mieć jeszcze więcej powodów do wizyt w Ogrodzie Doświadczeń. Zobaczcie zdjęcia z wielkiego otwarcia.

Szczególną uwagę w części „Odlotowy plac zabaw” przyciągać będzie rakieta  o wysokości 6 m, wyposażona w przyrządy nawigacyjne. Umiejscowione na niej zjeżdżalnie, o różnych kształtach, będą demonstrować własności brachistochrony – krzywej najszybszego spadku.

Hitem działu mechaniki będzie model o wiele mówiącej nazwie „Rower na linie” – to pierwsza tego typu instalacja w Polsce! Czekać będzie na śmiałków, którzy – pod czujnym okiem instruktora – odważą się zaufać prawom fizyki. 

Uwagę zwiedzających zwróci też zapewne „Magnetyczne wahadło chaotyczne”. Choć ruch zwyczajnego wahadła jest przewidywalny, to w tym przypadku, z powodu magnesów, każde uruchomienie wahadła będzie niepowtarzalne. W taki zabawny ruch serca wahadła można się wpatrywać godzinami.

W sferę zupełnie nowych doświadczeń w Ogrodzie wpisują się też ogródek warzywny ze szklarnią oraz kino sferyczne, w którym można obejrzeć 5 ciekawych filmów o tematyce przyrodniczej, w tym dwa w wersji 3D. 

6 hektarów inspirująco zagospodarowanej przestrzeni na wolnym powietrzu to bezpieczne miejsce na naukę, zabawę i relaks dla całych rodzin. Będzie tu można odpocząć, a nawet piknikować!

Nowe modele w Ogrodzie w dużej części są inspirowane dotychczasowymi doświadczeniami, tym, co cieszyło się wcześniej największą popularnością zwiedzających; stąd nie mogło zabraknąć nowych odmian huśtawek, które poza tym, że pokazują różne ciekawe własności fizyczne, to dają swoim użytkownikom po prostu masę radości. Pojawi się nowa huśtawka sprzężona, na której dwoje huśtających się znajduje się obok siebie.

Więcej o nowych atrakcjach w Ogrodzie przeczytacie TUTAJ, a poniżej zdjęcie z otwarcia.

1

Zdjęcie 1 z 5

 

Najnowsze

Co w Krakowie