Tak wygląda odnowiona biblioteka w Tyńcu (Wideo)

Nowości, wyremontowane wnętrza, nowe meble – filia nr 30 Biblioteki Kraków ponownie zaprasza czytelników. W odnowionej placówce zlokalizowanej przy ul. Dziewiarzy 7 odbywają się także spotkania kulturalno-edukacyjne.

Na przełomie października i listopada ubiegłego roku odnowiono wnętrza filii nr 30 Biblioteki Kraków. Dzięki środkom pozyskanym w IX edycji Budżetu Obywatelskiego Miasta Krakowa (o łącznej wartości 200 100 zł) zrealizowano projekt aranżacji filii, wykonano meble biblioteczne i zakupiono wyposażenie.

W ramach zadania dokonano również zakupu nowości wydawniczych oraz zorganizowano spotkania kulturalno-edukacyjne. Z funduszy Biblioteki Kraków zaś wymieniono drzwi i wymalowano lokal.

Filii nr 30 Biblioteki Kraków przy ul. Dziewiarzy 7 funkcjonuje pod tym adresem od 1994 r., kiedy budynek po zlikwidowanej Dziewiarskiej Spółdzielni Pracy przejął Skarb Państwa i przekazał Domowi Kultury Podgórze, który prowadzi w tym miejscu Klub Tyniec. Historia powstania biblioteki w Tyńcu sięga przełomu lat 50. i 60. ubiegłego wieku, kiedy została utworzona przez Gromadzką Radę Narodową w Skawinie i była prowadzona w jednym z prywatnych domów przez nauczycieli szkoły podstawowej.

 

 

 

Najnowsze

Co w Krakowie