Taki dzień nie musi być nudny. Mamy dla Was propozycje!

Czwartek rozpoczniemy wizytą w teatrze! Ale to nie koniec atrakcji. Zapraszamy do zapoznania się z kulturalnym rozkładem jazdy na dziś!

„Mały książę”, poetycka baśń Antoine’a de Saint Exupery’ego stała się inspiracją dla reżysera Krzysztofa Jasińskiego. Sztuka o przygodach małego chłopca, który punktuje wszystkie absurdy dorosłego życia z pewnością będzie interesująca zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. W obsadzie m.in. Agata Woźnicka, Marcin Zacharzewski i Beata Rybotycka. Sztukę zobaczymy na scenie teatru STU, przy al. Krasińskiego 16 o godz. 11.00.

W teatrze Bagatela można dziś poznać legendy i mity Krakowa! „Zagraj w legendę” to opracowane przez Martynę Lechman, a wyreżyserowane przez Marka Boguckiego i Macieja Sajura przedstawienie, które jest zaproszeniem do zabawy w teatr. Pokazuje jak w prosty sposób, daleki od komputerowej rzeczywistości, można wyczarować bajkową rzeczywistość. Spektakl zobaczymy na Scenie na Sarego 7 o godz. 11.00.

Dziś kolejna odsłona cyklu „Świat w dokumencie” w Żydowskim Muzeum Galicja przy ul. Dajwór 18. Zobaczymy film „Pre-crime. Inwigilacja 3.0” w reżyserii Matthiasa Heedera i Moniki Hielsche. Film bada zacierające się granice między bezpieczeństwem a prywatnością, technologią a prawami człowieka, statystyką a konkretnym życiem. Początek seansu o godz. 18.00.

W księgarnia Karakter odbędzie się dziś kolejne spotkanie z cyklu Siłaczki, czyli o kulturalnych mocach. Podczas dzisiejszego spotkania posłuchamy o rodzicach jako odbiorcach kultury. Gościem będzie Natalia Fiedorczuk-Cieślak, laureatka Paszportu „Polityki” w 2016 roku za debiut „Jak pokochać centra handlowe”. Rozmowę poprowadzi Paulina Małochleb. Początek o godz. 18.00.

Dziś jedna z ostatnich okazji, żeby zobaczyć „Koncert życzeń, przejmujące przedstawienie łotewskiej reżyserki Yany Ross z główną – i jedyną – rolą Danuty Stenki, aktorki Teatru Narodowego. Oparty na tekście niemieckiego dramatopisarza Franza Xaviera Kroetza spektakl to opowieść o „typowej mieszczance”, samotnej kobiecie w wieku pięćdziesięciu lat. Szalenie pedantyczna i zorganizowana, nie potrafi przezwyciężyć swojej samotności. Początek spektaklu o godz. 18.00 w teatrze Łaźnia Nowa.

jk, krakow.pl

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Najnowsze

Co w Krakowie