Takiego zarzutu pod adresem kardynała Dziwisza jeszcze nie było

Musisz przeczytać

Czy polscy klerycy, którzy mieli problemy w seminarium m.in. z powodów obyczajowych, byli wysyłani do polonijnego seminarium w USA? Takie tezy stawia Marcin Gutowski, autor reportażu „KRÓLestwo”, którego emisję TVN24 zapowiada na środę wieczorem. Rektor tego polonijnego seminarium został oskarżony o molestowanie seksualne, a udział w kierowaniu „problematycznych” kleryków właśnie do tego seminarium miał rzekomo kardynał Stanisław Dziwisz. Autor reportażu zapowiadając swój film w poniedziałek rano w TVN24 mówił nawet o „handlu ludźmi”.

„KRÓLestwo” to najnowszy reportaż TVN24 o nadużyciach seksualnych w kościele. To dokument o polonijnym seminarium w Orchard Lake, niedaleko Detroit w Stanach Zjednoczonych. Ale z wątkami sięgającymi Krakowa i dotyczącymi kardynała Stanisława Dziwisza. Autorem dokumentu jest Marcin Gutowski – dziennikarz, który kilka miesięcy temu przygotował reportaż „Don Stanislao” o roli kard. Dziwisza w tuszowaniu afer seksualnych w kościele.

Tym razem chodzi jego związki z polonijnym seminarium w Orchard Lake niedaleko Detroit w Stanach Zjednoczonych. Jego rektorem jest ks. Mirosław Król, który został oskarżony o molestowanie seksualne. Samo seminarium przedstawione jest w reportażu jako miejsce nadużyć seksualnych. A kształcą się tak także polscy klerycy. I to właśnie wątek związany z kard. Dziwiszem. Według autora reportażu były metropolita krakowski współpracuje z rektorem polonijnego seminarium w kierowaniu do niego kleryków z Krakowa. Mają tam trafiać kandydaci na księży, którzy mieli problemy w seminarium w Polsce, m.in. z powodów obyczajowych.

„KRÓLestwo” w Orchard Lake. „To skandal Kościoła katolickiego” – tak najnowszy reportaż Marcina Gutowskiego zapowiada TVN24. Jego emisja zaplanowana jest w programie „Czarno na białym” w środę, 9 czerwca 2021 roku, o godz. 20.30. Można go obejrzeć już teraz w TVN24 GO.

(red)

Jak przegonić gołębie? Poznaj skuteczny sposób!

- Advertisement -spot_img

Przeczytaj również

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisement -spot_img

Najnowsze

KRK News Poleca