Kryminalne

Takim ludziom powinni odbierać dzieci. Pojechał po córkę kompletnie pijany!

Co trzeba mieć w głowie, że zrobić coś takiego? Narażał swoje życie, innych kierowców, a do tego miał w planach jeszcze… odebrać ze szkoły córkę. Kompletnie pijany!

W Kętach kierowca samochodu marki Seat zderzył się z autokarem marki Autosan relacji Kęty – Bielsko Biała, a następnie  odjechał.  Oficer dyżurny informację o zdarzeniu natychmiast przekazał podległym służbom.

Dzięki temu już po kilku minutach patrol zauważył wjeżdżającego na parking poszukiwanego seata z uszkodzeniami przedniej części karoserii. Kiedy pojazd się zatrzymał funkcjonariusze przystąpili do kontroli. Za kierownicą siedział  pijany  44 – letni mieszkaniec Kęt.

“Badanie jego stanu trzeźwości wykazało 3 promile alkoholu. W trakcie prowadzonych czynności do samochodu podeszła 10 – letnia dziewczynka, która-  jak ustalili policjanci, – była córką 44 – latka, którą ojciec miał odebrać ze szkoły. Dziewczynka została przekazana pod opiekę matce, natomiast nietrzeźwy  trafił do pomieszczeń dla osób zatrzymanych oświęcimskiej komendy policji” – podaje biuro prasowe.

Za popełnione przestępstwo grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów oraz wysoka kara grzywny.

hd

zdjęcie tytułowe / fot. Pixabay