Taksówkarz bezczelnie okradł klienta!

fot. KRKnews

„Okazja czyni złodzieja” to przysłowie wciąż nie traci na swej aktualności. Tym razem na cudzą własność połakomił się kierowca jednej z firm przewozowych, w której usługi można zamawiać za pośrednictwem internetowej aplikacji.

67-letni krakowianin, po zrealizowanym kursie, znalazł w swoim pojeździe pozostawioną przez klienta kartę płatniczą.

– Zamiast zwrócić zgubę, postanowił skrzętnie skorzystać z nadarzającej się okazji, tankując paliwo na koszt jej właściciela. W taki sposób, wykorzystując dobowy limit przywłaszczonej karty oraz możliwość zbliżeniowego realizowania transakcji, wyłudził benzynę o wartości sięgającej 260 zł – mówi nam Sebastian Gleń z małopolskiej policji.

Gdy pokrzywdzony spostrzegł brak karty oraz nieautoryzowane wypłaty z rachunku bankowego, zgłosił sprawę do Komisariatu Policji III w Krakowie.

Funkcjonariusze ustalili i zatrzymali nieuczciwego kierowcę, który 28 listopada br. usłyszał zarzuty posłużenia się cudzą kartą płatniczą (art. 279 KK), za co grozi  10 lat pozbawienia wolności. Podejrzany przyznał się do popełnienia przestępstw i złożył wniosek o dobrowolne poddanie się karze.

 

Zobacz także