Tanie linie lotnicze z Bliskiego Wschodu polecą z Krakowa

Emiracki niskobudżetowy przewoźnik uruchomi sezonowe połączenie z Krakowa do Szardży. Pierwszy lot zaplanowano na 29 czerwca 2024 roku.

Air Arabia to największa tania linia lotnicza na Bliskim Wschodzie. Przewoźnik oferuje połączenia do krajów Bliskiego Wschodu, Azji Południowej, Afryki oraz Europy. Flota linii składa się z 64 samolotów typu Airbus A320 oraz A321.

Air Arabia będzie realizowała bezpośrednie loty pomiędzy Krakowem i trzecim pod względem ludności miastem w Zjednoczonych Emiratach Arabskich codziennie w okresie od 29 czerwca do 1 września 2024 roku. Loty  będą realizowane  Airbusami A320. Rozkładowy czas połączenia to 5 godzin i 40 minut z Krakowa oraz 6 godzin i 5 minut w drodze powrotnej.

Bilety lotnicze są już w systemie sprzedażowym emirackiego przewoźnika. Ceny przelotów tam i z powrotem zaczynają się od 600 euro.

– Jesteśmy bardzo zadowoleni z rozpoczynającej się współpracy z Air Arabia, przewoźnikiem, który posiada bardzo bogatą siatkę połączeń na Bliskim Wschodzie, w Północnej Afryce i w Azji. To nie tylko kolejne potwierdzenie ogromnego potencjału rynku arabskiego, ale również istotne wzmocnienie siatki połączeń krakowskiego lotniska. Do bogatej już teraz oferty bezpośrednich połączeń do Dubaju i Abu Zabi dołącza Szardża oferowana przez linie lotnicze Air Arabia. Cieszy nas wzmocnienie ruchu pomiędzy Małopolską, Krakowem a Zjednoczonymi Emiratami Arabskimi, tym bardziej, iż okres letni pokazał wysoki popyt na te trasy, co w konsekwencji przekłada się na wzmocnienie branży turystycznej naszego regionu – powiedział Radosław Włoszek, prezes zarządu Kraków Airport.

Patrycja Bliska 

2 KOMENTARZE

Najnowsze

Co w Krakowie