Tarcza antykryzysowa. Ponad 1,1 mld zł dla przedsiębiorców z Małopolski

Ponad 1,1 miliarda złotych trafiło do przedsiębiorców z województwa małopolskiego w ramach różnych instrumentów tarczy antykryzysowej – poinformowała na konferencji prasowej w Krakowie wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej Anna Schmidt-Rodziewicz.

Z danych Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej wynika, że z tytułu rożnych instrumentów wsparcia przewidzianych w Tarczy Antykryzysowej do przedsiębiorców w całej Polsce trafiło już blisko 15,3 mld złotych. W województwie małopolskim kwota wsparcia osiągnęła poziom prawie 1,1 mld złotych.

Blisko 297 mln złotych ze środków Funduszu Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych przekazano na ochronę ponad 63 tys. miejsc pracy. Ponad 431 mln złotych przyznano w ramach pożyczek dla mikroprzedsiębiorców.

Ponad 169 mln złotych to z kolei dofinansowania ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego dla firm i organizacji zatrudniających ponad 32,6 tys. osób. A ponad 207 mln złotych przekazano na świadczenia postojowe dla ponad 105,7 tys. osób.

– To realna i potrzebna pomoc na ochronę miejsc pracy. Tarcza daje firmom narzędzia do przetrwania w tym trudnym okresie. Zależy nam na tym, żeby wsparcie trafiało do firm jak najszybciej – powiedziała wiceminister rodziny.

– Walka z koronawirusem, ochrona miejsc pracy i utrzymanie płynności firm to aktualnie nasze priorytety – podkreślił z kolei wojewoda małopolski Piotr Ćwik.

GS

Najnowsze

Co w Krakowie