Targi Sztuki Ludowej. Ostatnia szansa na skorzystanie z atrakcji na Rynku Głównym

Fot. krakow.pl

Skromniej i zgodnie z obostrzeniami obowiązującymi w czasie pandemii, ale udało się je zorganizować. Do niedzieli na Rynku Głównym trwają 44. Międzynarodowe Targi Sztuki Ludowej.

Z atrakcji na Rynku Głównym można jeszcze skorzystać tylko w ten weekend. Sobota i niedziela (22 i 23 sierpnia) to ostatnie dni handlu wyrobami rzemieślniczymi i występów na scenie ustawionej pod wieżą ratuszową.

Targi Sztuki Ludowej

Targi Sztuki Ludowej
Obraz 2 z 24

Fot. Wiesław Majka/krakow.pl

„Każdy z odwiedzających stoiska osób, zarówno spośród mieszkańców Krakowa, jak i coraz liczniej przybywających turystów, będzie mógł znaleźć coś interesującego, a przede wszystkim wartościowego, nie tyle pod względem materialnym ile estetycznym. Zadbają o to przede wszystkim twórcy ludowi oferujący własnoręczne wyroby takie jak drewniane rzeźby, autorską biżuterię min. z bursztynu bałtyckiego, haft i koronkę, skórzane wyroby kaletnicze, galanteryjne i szewskie, malarstwo, a także ręcznie robioną ceramikę, w tym bolesławiecką, autorską odzież lnianą oraz folkową” – zachęca do dowiedzenia Rynku Głównego Urząd Miasta.

Program artystyczny:
• sobota, 22 sierpnia – Dzień Rumunii
• niedziela, 23 sierpnia – Dzień Gminy Nowy Targ

(red)

Zobacz także