Te plakaty okleją 239 ogródków w całej Małopolsce. Mają ostrzegać seniorów

Musisz przeczytać

Mają ostrzegać seniorów i ich edukować. W 239 ogródkach działkowych w całej Małopolsce umieszczone zostaną specjalne plakaty. 

– Próbując znaleźć skuteczny sposób dotarcia do seniorów w czasie pandemii małopolska policja z Urzędem Marszałkowskim Województwa Małopolskiego cały czas szukają bezpiecznych i skutecznych rozwiązań, aby ostrzegać i edukować na temat oszustw pod tzw. legendą „na wnuczka”, „na policjanta”. Dlatego akcja ta realizowana jest z wykorzystaniem plakatóww, ponieważ działkowcy w głównej mierze korzystają z komunikacji poprzez gabloty informacyjne – informuje policja.

Plakat „Seniorze nie daj się oszukać” będzie zawierał teści informacyjno–profilaktyczne. Można się z niego dowiedzieć, jakie są metody działania oszustów i jak postępować, aby nie stać się ich ofiarą.

Plakaty trafiły do 239 ogrodów w Małopolsce. Ponadto, oprócz plakatów w formie drukowanej, do prezesów rodzinnych ogrodów działkowych województwa małopolskiego trafiła również drogą elektroniczną informacja o tej akcji.

– Dzięki przychylności Polskiego Związku Działkowców stowarzyszenie ogrodowe w Warszawie Okręg Małopolski w Krakowie z informacją zostaną zapoznani członkowie Związku – informuje policja.

ip

- Advertisement -spot_img

Przeczytaj również

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisement -spot_img

Najnowsze

KRK News Poleca