Te psy już nie są bezdomne! Zobacz, gdzie i jak teraz mieszkają w Krakowie [wideo]

Jest czysto, komfortowe, nowocześnie. Zakończyła się budowa pawilonu dla bezdomnych psów w schronisku ul. Rybnej. W planach na najbliższe lata jest przebudowa kolejnego pawilonu.

– Przypomnijmy, że realizacja tego etapu inwestycji, na który składa się głównie budowa nowego pawilonu dla psów, trwała od wiosny 2019 roku. Wykonawcą zadania było konsorcjum firm „ATB” Przedsiębiorstwo Budowlano-Inżynieryjne Tomasz Adamczyk (lider) i Firma Ogólnobudowlana „Jarkop” Jarosław Adamczyk – podają urzędnicy.

W pierwszym etapie wyburzony został stary budynek kwarantanny, by w to miejsce wybudować nowy pawilon, gdzie znajduje się miejsce dla kilkudziesięciu psów. W ramach tej umowy wykonany został już remont podjazdu i parkingu, a także system retencji wód opadowych. Wartość zadania wyniosła blisko 5 mln zł.

– W tym i w przyszłym roku ZIM planuje kontynuację modernizacji schroniska. Obecnie przygotowywane są dokumenty do przetargu na przebudowę kolejnego pawilonu. Tym razem poprawę bytowania odczują bezdomne koty. Realizacja tego etapu powinna się zakończyć w przyszłym roku – podają urzędnicy.

Miasto od kilku lat przebudowuje schronisko dla bezdomnych zwierząt przy ul. Rybnej. W poprzednich latach zmodernizowana została kotłownia oraz wybudowany budynek rekonwalescencji dla zwierząt. W 2017 roku uzyskano pozwolenie na budowę dla przebudowy kolejnych pawilonów. Po realizacji wszystkich etapów, łączna powierzchnia użytkowa schroniska wyniesie ok. 2 tys. 300 m2.

ip

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Najnowsze

Co w Krakowie