Teatr im. J. Słowackiego z nowym dyrektorem

Rozpoczęły się poszukiwania nowego dyrektora teatru im. J. Słowackiego. Zarząd Województwa Małopolskiego ogłosił wczoraj konkurs w tej sprawie. Kandydaci chętni do objęcia tego stanowiska, mają  czas do końca czerwca na przesłanie swojej kandydatury.

Dotychczasowy dyrektor teatru Krzysztof Orzechowski będzie pełnił swoją funkcję do 31 sierpnia – po tym czasie jego kadencja wygaśnie, a na fotelu dyrektora teatru im. J. Słowackiego zasiądzie zupełnie nowa osoba. Dyrektor Orzechowski przekonuje, że decyzja Zarządu Województwa Małopolskiego to krok w dobrą stronę, gdyż zakończy ona „zadziwiającą i przykrą kampanię prasową” – chodzi o publikacje, które w ostatnim czasie donosiły o coraz to nowych nazwiskach, które miałyby zastąpić Orzechowskiego.

Władze wojewódzkie zapewniają, że konkurs ma za zadanie wyłonić osobę, która przedstawi najlepszą koncepcję dalszej działalności teatru oraz ustosunkuje się do działania Małopolskiego Ogrodu Sztuki, który podlega teatrowi. Za kilka dni konkurs powinien zostać ogłoszony formalnie wraz z informacjami dotyczącymi jego przebiegu i rozstrzygnięcia.

(pt)

fot. iStock.com/Raphael Wimmer

Najnowsze

Co w Krakowie