Teatr Słowackiego zaprasza na koncert charytatywny „Solidarni z Ukrainą

W rocznice napaści wojsk rosyjskiej na Ukrainę, Teatr Słowackiego  zaprasza na koncert charytatywny „Solidarni z Ukrainą”.  Pieniądze zbierane będą na Narodowy Akademicki Teatr Dramatyczny im. Iwana Franki w Iwano-Frankiwsku, „by ten mógł dalej grać, tworzyć, by nawet w czasie wojny ludzie nie tracili kontaktu z kulturą” 

Mija już rok od rozpoczęcia pełnej inwazji putinowskiej Rosji na Ukrainę. Teatr Słowackiego od pierwszego dnia wojny zaangażował się w pomoc. Jako pierwszy  w Polsce zorganizował koncert charytatywny Solidarni z Ukrainą.

  – Tym razem pieniądze zbierane będą na Narodowy Akademicki Teatr Dramatyczny im. Iwana Franki w Iwano-Frankiwsku, by ten mógł dalej grać, tworzyć, by nawet w czasie wojny ludzie nie tracili kontaktu z kulturą. Wystąpią przed Państwem m.in. JULIA KAMIŃSKA OFFICIAL, Adam Pierończyk, Dominika Bednarczyk-Krzyżowska, Karolina Casogne, Mateusz Bieryt i wielu wielu innych wspaniałych artystów – informuje Teatr Słowackiego.

Koncert odbędzie się 26 lutego 2023 roku. Bilety w symbolicznej cenie 5 zł w kasie teatru oraz online. W trakcie wieczoru polsko–ukraińska fundacja Zustricz będzie prowadzić kwestę. Koncert odbędzie się na Dużej Scenie Teatru Słowackiego w Krakowie. 

 

2 KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
2 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Oceniane
Inline Feedbacks
View all comments

Najnowsze

Co w Krakowie