Teatr Słowackiego znów otwarty! Na początek niezwykły koncert

Kraków kocha teatr, więc na tę informację czekał z niecierpliwością. Po wielotygodniowej przerwie Teatr Słowackiego wznawia działalność. Pierwszy spektakl już 19 czerwca!

19 czerwca o godzinie 20:30 na placu św. Ducha 1 odbędzie się koncert plenerowy pt. „OTWIERAMY głowy”. Będą to piosenki z różnych spektakli zaprezentowane tylko ten jeden raz. Przed Teatrem. Zespół artystyczny na balkonie, publiczność na placu Świętego Ducha. W reżimie sanitarnym, ale znowu razem, znowu na żywo. 

Jak uczestniczyć w tym wyjątkowym wydarzeniu? Sto pierwszych osób, które kupi bilety na czerwcowe i lipcowe spektakle otrzyma darmowe wejściówki na koncert. Ponadto przygotowaliśmy dodatkową pulę biletów do zakupu. Bilety już dostępne są w sprzedaży online, a od poniedziałku, 8 czerwca będzie można kupić je osobiście w Biurze Obsługi Widza w godz. 10:00 – 14:00 w teatralnym budynku przy Placu Św. Ducha 1 (wyłączając 11 i 12 czerwca).

 

Koncert „OTWIERAMY głowy!” będzie zaprezentowany w ramach obchodów Dni Małopolski. Partner Teatru, krakowska firma Bielenda Kosmetyki Naturalne przygotowała dla każdego widza koncertu antybakteryjny żel do higieny rąk.

Teatr rozpoczyna koncertem, a następnie wraca ze spektaklami na żywo. 

Teatr im. J. Slowackiego w Krakowie będzie grał na wszystkich trzech scenach. Od 19 czerwca do końca lipca będziecie mogli zobaczyć spektakle: „Chory z urojenia”– widzowie pierwszego spektaklu (20 czerwca) otrzymają kolekcjonerski bilet z autografem Andrzeja Grabowskiego, grającego w tym spektaklu główną rolę, ponadto zapraszamy na: „Born by Boney M.”, „Hamleta”, „Smoka!”, „Imię róży”, „Lalkę”, „Boga mordu”, „Turnus mija, a ja niczyja”, „Miłość”, „Wojnę polsko – ruska pod flagą biało-czerwoną”, „Bóg, ja i pieniądze”, „O kotach” oraz pokazy grupy IMPRO KRK.

Ten osobliwy sezon zamknięty zostanie dwoma przedpremierowymi pokazami „Ameri cane” w reżyserii Mirka Kaczmarka, spektaklu, który będzie miał premierę wczesną jesienią. Odbędą się także kolejne spotkanie z cyklu Sztuka Myślenia pt. „Mitologia zarazy”, które odbędzie się 21 czerwca o 20:00. Gośćmi Piotra Augustyniaka i Bartosza Szydłowskiego będą Monika Sznajderman oraz prof. Tadeusz Sławek. Spotkanie będzie również transmitowane online.

W Teatrze będą obowiązywać wszystkie wytyczne Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego dotyczące zabezpieczeń sanitarnych.

ml

Zobacz także