Tego jeszcze nie było. Prezes Wisły Kraków znalazł trenera dla… Barcelony

FC Barcelona po zakończeniu sezonu będzie potrzebowała nowego trenera. Listę kandydatów mistrzom Hiszpanii podsunął… Jarosław Królewski, prezes Wisły.

Słynnej Barcelonie słabo wiedzie się w obecnych rozgrywkach. Przegrała finał Superpucharu Hiszpanii, odpadła z rywalizacji o Puchar Króla, a w sobotę przegrała u siebie z Villarrealem 3:5 i w tabeli do prowadzącego Realu Madryt traci już 10 punktów.

To właśnie dlatego w ekipie Roberta Lewandowskiego doszło do trzęsienia ziemi. Po sobotnim spotkaniu trener Xavi Hernandez spotkał się z zarządem klubu, a chwilę później oficjalnie ogłosił, że z końcem sezonu żegna się z Barceloną.

W tej sytuacji w Hiszpanii zaczęło się poszukiwanie trenera, który obejmie Katalończyków, a w tę misję postanowił zaangażować się także Jarosław Królewski. Prezes Wisły to miłośnik sztucznej inteligencji i to właśnie jej postanowił powierzyć znalezienie odpowiednich kandydatów. Oto efekt:

1. Imanol Alguacil (RealSociedad)

2. Paulo Fonseca (Lille)

3. Thiago Motta (Bologna)

4. Steffen Baumgart (Free Agent)

5. Xabi Alonso (BayerLeverkusen)

6. Ruben Amorim (Sporting Lizbona)

7. Arne Slot (Feyenoord)

8. Roberto De Zerbi (Brighton)

9. Vincenzo Italiano (Fiorentina)

10. Garcia Pimienta (LasPalmas)

Hiszpanie już zdążyli poznać Królewskiego jako miłośnika sztucznej inteligencji, ponieważ tuż po zatrudnieniu w Wiśle Alberta Rude, na temat prezes Wisły ukazał się obszerny artykuł w „Marce”.

„Planujemy wdrożyć zaawansowane systemy analizy danych, które pomogą nam lepiej zrozumieć wyniki naszych zawodników i zoptymalizować strategie treningowe. Chcemy także wykorzystywać nowe technologie. […] Chcemy stworzyć wyjątkową mieszankę polskiej pasji do piłki nożnej i hiszpańskiej finezji” – mówił wówczas Królewski.

Jan Krol

Najnowsze

Co w Krakowie