Tego żaden miłośnik koni nie może przegapić. Rusza CAVALIADA

Pierwszy raz w historii CAVALIADA Finał Pucharu Świata Ligii Europy Centralnej oraz finał rozgrywek CAVALIADA Tour odbędzie się na największej hali widowiskowo sportowej w Polsce – na TAURON Arenie Kraków. CAVALIADA to 4 konkurencje jeździeckie – skoki przez przeszkody, powożenie, ujeżdżenie i wkkw.

Cavaliada Tour to największy cykl zawodów jeździeckich w Polsce, odbywający się w czterech miastach: Warszawie, Poznaniu, Sopocie, a od 2019 roku również w Krakowie. Po raz pierwszy w stolicy Małopolski zostanie rozegrany wielki finał przed 11-tysięczną widownią. Ciekawostką jest WKKW, konkurencja olimpijska, nazywana jeździeckim triathlonem, łącząca w sobie trzy próby – ujeżdżenie, skoki i niezwykle emocjonującą próbę terenową. 

fot. malopolska.pl

 

Cavaliada to nie tylko sport na wysokim poziomie, ale również uwielbiane przez publiczność konkursy rozrywkowe. Należą do nich: Potęga Skoku (wygrywa ten, kto skoczy najwyżej przez imponujących rozmiarów czerwony mur), Venus vs. Mars (drużyna kobiet rywalizuje przeciwko drużynie mężczyzn) oraz sztafeta i „Speed & Music”. W sztafecie każda drużyna składa się z trzech osób: jednego dorosłego zawodnika, który startuje nie na koniu, ale w… samochodzie oraz dwóch zawodników CAVALIADY Future startujących na kucykach. Ostatnim ze wspomnianych konkursów jest Speed & Music, gdzie szybkość łączy się z głośną muzyką – to jeden z ulubionych konkursów publiczności.

fot. malopolska.pl

 

Nieodłącznym elementem każdej CAVALIADY jest szereg pokazów i atrakcji dla publiczności. Od prezentacji koni arabskich, przez finałowe rozgrywki zaprzęgów huculskich o Kryształową Kulę po Ogólnopolski Czempionat Koni Ras Szlachetnych w Skokach Luzem. Oprócz pokazów fani jeździectwa mogą wziąć udział  w Targach Sprzętu i Akcesoriów Jeździeckich. Tematyka targów obejmuje wszystko, co jest związane z jeździectwem oraz z aktywną formą wypoczynku: odzież i sprzęt jeździecki, wyposażenie stajni, sprzęt i środki do pielęgnacji koni, witaminy, pasze, pamiątki, wydawnictwa branżowe i usługi.

 

(JS)

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Najnowsze

Co w Krakowie