Ten dzień świętuje dziś cały świat. Kraków się dołącza!

Dzisiaj wehikuł krakowskiej kultury na dłużej zatrzymuje się na przystankach muzycznych. Jest ku temu nie byle jaki powód, gdyż 1 października przypada Międzynarodowy Dzień Muzyki, który został ustanowiony w 1975 roku przez  UNESCO. Kraków celebruje to święto godnie poprzez dwa festiwale muzyczne: Sacrum Profanum 2019 oraz Screen&Sound Fest. 2019 i kilka koncertów muzycznych.

Rozpoczyna się Screen&Sound Fest. 2019. Tegoroczna edycja dedykowana jest  Krzysztofowi Komedzie z okazji 50. rocznicy śmierci. Dzisiaj o godzinie godz. 17.00. odbędzie się konferencja prasowa połączona z otwarciem wystawy Komeda – Kalendarium życia (wstęp za zaproszeniami). Wystawę będzie otwarta dla szerokiej publiczności w dniach 2-6 października, w godz. 17.00-22.00. Wstęp wolny. W ramach festiwalu zaprezentowane zostaną także w Teatrze Barakah (ul. Paulińska 20) – filmy z jego muzyką, m.in. Nóż w wodzie (reż. Roman Polański) czy Niewinni czarodzieje (reż. Andrzej Wajda).

Więcej informacji na stronie Screen&Sound Fest. 2019 oraz na Facebooku.

Screen&Sound Fest.2019 – Let’s See The Music
Spółdzielnia Ogniwo, ul. Paulińska 28/LU (I piętro), godz. 17.00

Trwa Festiwal Sacrum Profanum 2019. Tegoroczna edycja Festiwalu poświęcona jest współczesnej muzyce litewskiej. Dzisiaj w Cricotece dwa wydarzenia: o godz. 17.00 – rozmowa z filozofem prof. Robertem Piłatem  oraz muzykolożką dr Iwoną Lindstedt: „Czy jest miejsce na Sacrum w Muzyce współczesnej?” oraz o godz. 20.00 – koncert „Litewski post-minimalizm” w wykonaniu Spółdzielni Muzycznej contemporary ensemble. Następnie festiwalowa akcja przeniesie się do Małopolskiego Ogrodu Sztuki, w którym o godz. 21.30 rozpocznie się koncert pt. „Accorddrone” z premierowymi wykonaniami  utworów Katarzyny Głowickiej, Egidija Medekšaitė, Antanas Jasenki i Julius Eastmana. Wystapią: Rafał Łuc – akordeon, Maciej Frąckiewicz – akordeon, Katarzyna Głowicka – elektroakustyka i Piotr Peszat – realizacja taśmy.

Więcej informacji na stronie Festiwalu Sacrum Profanum 2019 oraz na Facebooku.

Miłośnicy muzyki klasycznej mogą zatrzymać się na muzycznych przystankach w Domu Polonii (Rynek Główny 14), w którym o godz. 19.30 rozpocznie się koncert w ramach cyklu Koncerty Chopinowskie w Domu Polonii albo w Kościele św. św. Piotra i Pawła (ul. Grodzka 52a), w którym o godz. 20.00 zabrzmią „Cztery pory roku” A. Vivaldiego w wykonaniu Orkiestry Kameralnej św. Maurycego.

th, krakow.pl

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Najnowsze

Co w Krakowie