„Rada„Rada„Rada
„Rada„Rada„Rada

Ten policjant ma jedną z najrzadszych grup krwi. Oddał jej już 35 litrów

Musisz przeczytać

Rehabilitacja po Covidowa
Rehabilitacja po Covidowa

Aspirant Damian Gościński, funkcjonariusz z krakowskiego Oddziału Prewencji Policji został wyróżniony przez ministra zdrowia. Policjant ma jedną z najrzadszych grup krwi (B Rh-) i jako honorowy dawca oddał jej już 35 litrów.

Policjant z Krakowa otrzymał legitymację i odznakę “Honorowy Dawca Krwi – Zasłużony dla Zdrowia Narodu”. Wyróżnienie to jest nadawane tylko osobom, które oddały jej przynajmniej 20 litrów.

Aspirant Damian Gościński, posiadacz jednej z najrzadszych grup krwi B Rh-, oddał blisko 35 litrów życiodajnego płynu, niosąc pomoc tym, którzy jej najbardziej potrzebują. W związku z panującym stanem epidemii coraz więcej krwi oraz jej składników jest potrzebne do ratowania ludzkiego życia.

„Jesteśmy dumni, że posiadamy w swoich szeregach ludzi, którzy ratują ludzkie istnienia, nie tylko w służbie, ale także poza nią. Dzięki postawom takich ludzi idea krwiodawstwa jest coraz bardziej powszechna i coraz więcej osób decyduje się podzielić życiodajnym płynem z potrzebującymi” – informuje małopolska policja.

(red)

Harder
Harderfit
- Advertisement -spot_img

Przeczytaj również

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisement -spot_img

Najnowsze

KRK News Poleca