Ten punkt pobrań wymazów w Krakowie będzie czynny całą dobę

fot. Bogusław Świerzowski / krakow.pl

W najbliższą sobotę i niedzielę pacjenci, którym lekarze zlecili test w kierunku koronawirusa, będą mogli wykonać go w punkcie przy szpitalu im. Rydygiera o dowolnej porze dnia i nocy.

 Mobilny gabinet znajduje się na os. Złotej Jesieni 1 przy Szpitalu Specjalistycznym im. L. Rydygiera. Ma on formę „drive-thru” – oznacza to, że pacjenci zgłaszający się na test nie muszą wysiadać z samochodów.

– Przypominamy, że wszystkie punkty pobrań wymazów w regionie przyjmują pacjentów również w weekendy. Obecnie w całej Małopolsce testy w kierunku koronawirusa można wykonać w 37 miejscach. Dziś pracę rozpoczęły kolejne dwa punkty w Krakowie – przy al. Kijowskiej 12 oraz przy al. 29 Listopada 178 – oraz punkty w Skawinie i Libiążu. Żeby ułatwić Małopolanom wykonanie badania, systematycznie są również wydłużane godziny pracy już istniejących gabinetów – podaje Małopolski Oddział Wojewódzki NFZ.

Informacje na temat adresów, telefonów i godzin działania punktów pobrań są codziennie aktualizowane na stronie Małopolskiego OW NFZ www.nfz-krakow.pl  oraz stronie pacjent.gov.pl. Potrzebne informacje można uzyskać również dzwoniąc pod numer Telefonicznej Informacji Pacjenta 800 190 590.

Zobacz także