Ten remont trwa już rok. Mieszkańcy Nowej Huty nie mogą się doczekać końca

Rozpoczyna się układanie nawierzchni asfaltowej na rozbudowywanej ulicy Klasztornej. – Prace będą prowadzone nocą, by nie utrudniać ruchu komunikacji zbiorowej – informują urzędnicy. Remont może jednak potrwać jeszcze rok.

Asfaltowanie ul. Klasztornej ruszyło w nocy z 19 na 20 maja. Prace rozpoczęły się od strony ronda przy moście Wandy. Nawierzchnia asfaltowa układana jest na lewej jezdni.

– Aby nie utrudniać poruszania się mieszkańcom ulicy Klasztornej oraz komunikacji miejskiej, prace wykonywane będą wyłącznie w porze nocnej. Cała operacja potrwa kilka tygodni. Na tym etapie układane będą dwie warstwy asfaltu, bez tzw. warstwy ścieralnej, którą wykonawca położy bliżej końca realizacji zadania – czytamy w komunikacie.

Rozbudowa ul. Klasztornej, na odcinku od ul. Żaglowej do ronda przy moście Wandy, trwa od połowy kwietnia 2020 r. Zadanie będzie kosztować ok. 25 mln zł. Inwestycja finansowana jest z budżetu Gminy Kraków oraz ze środków Wodociągów Miasta Krakowa. Wykonawcą jest firma INSTBUD. Zadanie otrzymało dofinansowanie z rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.  

Inwestycja jest prowadzona przy utrzymanym ruchu kołowym. Z ulicy nie zniknęły autobusy komunikacji miejskiej. Na remontowany odcinek mogą wjechać wyłącznie mieszkańcy okolicznych posesji, klienci punktów usługowych i sklepów, pracownicy firm. Teren objęty pracami jest zamknięty dla ruchu tranzytowego, który został skierowany na trasę objazdową ulicami Podbipięty, Giedroycia, Ptaszyckiego i al. Jana Pawła II.

Zgodnie z kontraktem, termin zakończenia prac to kwiecień 2022 r., ale wspólnie z wykonawcą czynione są starania, by roboty zakończyły się wcześniej, być może jeszcze w tym roku.

 

 

Najnowsze

Co w Krakowie