Teraz już nikt im nie ucieknie. Rajdowiec szkolił krakowskich strażników miejskich

Takiego szkolenia jeszcze nie mieli. Michał Kościuszko udzielił krakowskim strażnikom miejskim lekcji techniki jazdy samochodem.

Pomysł przeszkolenia funkcjonariuszy powstał na początku tego roku i jest zapowiedzią kolejnych wspólnych projektów rajdowca ze strażą miejską. Szkolenie odbyło się w poniedziałek, 5 lutego, od godz. 9.00 do 15.00, w Ośrodku Doskonalenia Techniki Jazdy, przy ul. Rzepakowej 4R.

– Strażnicy miejscy w ostatnim roku podejmowali 430 interwencji z użyciem sygnałów świetlno-dźwiękowych. Oznacza to, że tyle samo razy zagrożone było zdrowie lub życie ludzkie, a konieczność szybkiego, bezkolizyjnego przejazdu była niezbędna do podjęcia przez strażników skutecznych działań – mówi Adam Młot, komendant straży miejskiej. – Dlatego szkoleniem naszych funkcjonariuszy zajmować się będzie najlepszy ekspert w dziedzinie bezpiecznej i technicznej jazdy – zaznacza.

Michał Kościuszko, rajdowiec z wieloletnim doświadczeniem, wraz ze swoim zespołem szkoleniowym doskonalił technikę jazdy 20 strażników miejskich, którzy na co dzień pracują w patrolach interwencyjnych. Dla nich bezpieczna i dynamiczna jazda, odgrywa kluczową rolę podczas podejmowanych interwencji.

Uczestnicy szkolenia mieli okazję poznać granicę przyczepności auta, wykonać manewry, które nie sposób wytrenować w trasie, a których znajomość może się przyczynić do ich lepszej reakcji na drodze. W trakcie sześciogodzinnego treningu funkcjonariusze ćwiczyli m.in. prawidłową technikę skrętu, skręt typu awaryjnego, hamowanie awaryjne, hamowanie awaryjne z ominięciem przeszkody, awaryjną zmianą pasa ruchu, ćwiczenie reakcji itp.

(wm, krakow.pl)

fot. Straż Miejska Miasta Krakowa

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Najnowsze

Co w Krakowie